Ayşegül Bayraktar ile “Her Şehir Bir Renk”

Ayşegül Bayraktar ile

“Her Şehir Bir Renk”

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

Ayşegül Bayraktar, 26 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihleri arasında ‘’Her Şehir Bir Renk’’ sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Büyükada Anadolu Kulübü Sergi Salonu’nda kokteylle açılan sergide sanatçının suluboya ve yağlıboya teknikleriyle ürettiği 28 eseri yer aldı. Büyükada Anadolu Kulubü bir hafta boyunca İstanbullu ve adalı sanatseverlerin ziyaretine ev sahipliği yaptı.

11 yıldır suluboya çalışması yapan sanatçı, Işıl Özışık ve Sait Günel’den suluboya dersleri aldı. Ferruh Ertürk’le akrilik çalıştı. Bakraç Sanatevi’nde ve Sait Günel atölyesi’nde suluboya ve akrilik çalışmaları yaptı. 2013 yılında çalışmalarını Suadiye’de kendi atölyesine taşıyan Ayşegül Bayraktar ; bir adalı olarak çalışmalarıyla Ada resim sanatına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Bayraktar, ada resimlerinin yanı sıra seyahatleri sırasında çektiği fotoğraflardan da yararlanarak karma bir peysaj seçkisiyle karşımıza çıkıyor. Desenlerine gösterdiği özen, naif fırça dokunuşları her şehirden bir renk ile eserlerini mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Hayal gücünü kattığı flu fantastik çalışmalar seyirci üzerinde göz alıcı bir etki bırakıyor.

Ayşegül Bayraktar, Kadıköy Sanatçılar Derneği ,Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği , Adalar Birliği Derneği üyelikleriyle de sosyal çalışmalarda yer alıyor.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak, biz de değerli sanatçımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

*****

Read Previous

30 Ağustos Zafer Bayramı 97.Yılı Kutlu Olsun

Read Next

Genç Ressam İlker Kayalı’nın Sergisi : “ACI”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: