Esin Erk Mashaki “Işıltılar” Sergisi

Esin Erk Mashaki “Işıltılar” Sergisi

Haber ve fotograflar: Erol Ünal

Esin Erk Mashaki “Işıltılar” Pastel ve Yağlı Boya Resim Sergisi Beşiktaş Deniz Müzesi’nde sanatseverlerin yoğun katılımıyla açıldı. Deniz Müzesinin Çaka Bey Sergi Salonu‘nda açılan sergi 15 Nisan’a kadar Pazartesi günleri hariç; hafta içi 09:00-17:00, hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

SERGİDE GÜMÜŞ OBJELERİN IŞILTILARI DİKKATİ ÇEKTİ

Sergide ağırlıklı olarak gümüş objelerle yapılan tablolar dikkati çekti. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1977’de mezun olduktan sonra 30 yıl Diş Hekimliği yapan Esin Erk Mashaki emeklilikten sonra resme başlamış. Feneryolu Pratik Kız Sanat Okulunda Resim Bölümünde 4 yıl resim üzerine çalıştıktan sonra 2012’den beri Kadıköy Seven Sanat Galerisinde Ressam Cevat Soleimanpour ile resim çalışmalarını sürdürmektedir. Son yıllarda gümüş objeler üzerinde çalışan sanatçı; Beşiktaş Deniz Müzesinde açtığı bu sergide ağırlıklı olarak gümüş objeleri konu almış. Gümüş objelerin parlaya ışıltıları ona “Işıltılar” sergisini açması için öncülük yapmış.

SANATÇININ 2. KİŞİSEL SERGİSİ; “IŞILTILAR”

İstanbul Kadın Ressamlar Derneği üyesi olan sanatçı 2010’da Kadıköy Merkez Sanat Galerisinde, 2011’de Çorum Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Sanat Galerisinde, 2013’de Kadir Has Üniversitesinde ve Şirket-i Hayriye Sanat Galerisinde, 2014’de Caddebostan Kültür Merkezinde ve Seven Sanat Galerisinde Karma Sergilere katıldı. 2014’de Moda Deniz Klübü Sanat Galerisinde “Hayallerime Yolcluk” adlı ilk kişisel Resim sergisini açtı. Beşiktaş Deniz Müzesinda açılan “Işıltılar” Pastel ve Yağlı Boya Resim Sergisi sanatçının kişisel ikinci sergisidir.

*****

Önceki

Mersin’de Nermin Levent Resim Sergisi

Sonraki

Hannah Pope’den “Chroma” Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar