Bodrumlu Çocuk Dansçılar’dan Dans Show

Bodrum Dans Kulübü Çocuk Dansçıları Bodrum Herodot Kültür Merkezinde

Bodrum’lu Çocuk Dansçılar’dan

Dans Show

Haber: Erol Ünal

Bodrum Dans Kulübü Çocuk Dansçıları, 2023 Temmuz ayında Portekiz’de 72 ülkeden 7700 dansçının katıldığı Show Dans Dünya şampiyonasında 27 grup ile yarışmış ve Dünya İkinciliği alarak ülkemize dönmüştü. Bodrum Dans Kulübü Çocuk Dansçıları bu kez de Belçika’da yapılacak “IDO Modern-Jazz ve Bale Dünya Şampiyonasına” katılmak üzere 26 Kasım’da Bodrum Havalimanı’ndan Belçika’ya hareket edecekler.

30 dansçı, 2 antrenör ve 4 veli olmak üzere 36 kişilik bir kafile olarak Belçika’ya gidecek Bodrum Dans Kulübü Çocuk Dansçıları, 27 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında 7 gün sürecek yarışmalarda Modern Dans, Jazz Dans ve Bale de 33 farklı koreografi ile 30 dan fazla ülkeden gelen ve her biri kendi ülkesinde şampiyon olan binlerce dansçıya karşı yarışacaklar.

Yaşları 9 ile 17 arasında değişen Bodrum’lu 30 Bodrum Dans Kulübü Çocuk Dansçıları, yarışmada kullanacakları 33 farklı yarışma koreografisini kostümleri ile birlikte 22 Kasım Çarşamba günü saat 19:00‘da Bodrum Herodot Kültür Merkezi‘nde halka açık ve ücretsiz gösteriler sunacaklar.

Halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek gösteriler yaklaşık 2 saat sürecek.

***

Önceki

Bodrum’da Cumhuriyet Konseri

Sonraki

23 Kasım 2023 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar