Bodrum’da Cumhuriyet Konseri

Bodrum’da Cumhuriyet Konseri

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Çetin Çam

İzmir Devlet Opera ve Balesi (IZDOB) Sanatçılarıyla Puccini‘den Verdi‘ye, “Cumhuriyet Konseri Türkülerimizden Marşlarımıza” adlı bir konser Bodrum Herodot Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Numan Pakdemirli organizasyonuyla yapılan konsere yoğun ilgi vardı. Bodrumlular salonun tamamına yakınını doldurdu. Seyircilerin bazı şarkılara eşlik etmesiyle konser coşku içinde geçti.

Programda “İzmir Marşı”, “Gençlik Marşı” , “10. Yıl Marşı”, “Çökertme Türküsü” gibi marş ve türkülerin yanı sıra Puccini, Verdi, Franz Lehar gibi sanatçıların eserlerine de yer verildi.

Konserde Solistler: Filiz Güneş, Nurgün Babürhan, Oğuz Çimen, Gökhan Varkan, Ebru Kaptan, Derya Gürlük, Suhan Arslan, Gökhan Koç idi. Piyano: Tuğçe Doruk

Konserde konuşma yapan Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir; “Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş ve uygar ülke olma yolunda laik, demokratik bir toplum olarak Cumhuriyet bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Bugün Türkiye İslam dünyasında laiklik ve demokrasi ile idare edilen tek ve çağdaş bir ülkedir ve hep böyle devam edecektir.

Zaten bunun için sanat kurumları vardır ve Atatürk’ün sanatçıları vardır. Son kutlamalarda gördük ki Türk Milleti Cumhuriyet’e sıkı sıkı bağlanmıştır. Bize düşen görev Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akıcı yoldan asla ayrılmamaktır.” diyerek Cumhuriyet’in önemine vurgu yaptı.

***

Önceki

Ekber Sürsal’ın ‘’Kent Katmanları’’ Artgalerim Karaköy’de

Sonraki

Bodrumlu Çocuk Dansçılar’dan Dans Show

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar