Bodrum Oda Orkestrası Konseri

Bodrum Oda Orkestrası Konseri

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Reyhan Değer

  • Bodrum Oda Orkestrası’nın “10. Kuruluş Yılı” Konseri Muhteşemdi

Bodrum Oda Orkestrası 10. Kuruluş Yılı Konseri Cumartesi Antik tiyatroda yapıldı. Bodrum Oda Orkestrasının Antik Tiyatroda verdiği ücretsiz konserde Napoliten’ler, Türküler ve Klasik Müziğin en güzel örneklerinden bir repertuar sundu.

Bodrum Oda Orkestrası, Bodrum Antik Tiyatro’da Antonio Pirolli’nin şefliğinde ve Numan Pakdemir’in sanat koordinatörlüğünde verdiği 10. Yıl Konseri’nde Solistler; Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk, Aykut Çınar; Erol Sayan’ın “Kalbe dolan o ilk bakış” adlı ünlü bestesini  izleyicilerin eşliğinde yorumladı.

Bodrum Oda Orkestrası Bodrum Turgutreis’li olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası emekli sanatçılarından Numan Pekdemir tarafından  projelendirilmiş, Bodrum Belediyesinin 2007’deki Meclis kararıyla da çalışmalara başlamıstı.  Bodrum Oda Orkestrası İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşmaktadır. Şimdiye kadar yapılan etkinliklerde orkestrayı; Gürer Aykal, Naci Özgüç, İbrahim Yazıcı, Antonio Pirolli, Orhun Orhon, Betin Güneş, Erol Erdinç, İclal Kardıçalı, Lee Jong-Wuk, Nesrin Bayramoğulları,Timur Selçuk gibi şefler yönetmiş solist olarak; Suna Kan, İdil Biret, Şefika Kutluer, Aytül Büyüksaraç, Gökhan Koç, İnna Akulinina, Mario Hossen, Jülide Gündüz, Fahri Önoğlu, Tevfik Rodos, Emre Sayarı, Sinan Kurşun, Ozan Akkol, Ersun Kocaoğlu, Özgecan Günöz, Cha Seung-Hee, Lee Gong-Hee, Altuğ Dilmaç, Ezgi Anıl, Sema  Korkut ve Pepe Romero gibi sanatçılara da eşlik etti. Bodrum Oda Orkestrası katılmış olduğu Uluslararası Didim, Ayvalık, Side Kültür Sanat Festivallerinde ve Bodrum, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Muğla konserleriyle adından söz ettirdi. 2012’da Güney Kore’den gelen bir davet üzerine ‘Türkiye-Güney Kore dostluk konserleri’ çerçevesinde Güney Korede 7 konserlik bir turne gerçekleştirdi. Grup önümüzdeki süreç içinde Güney Kore’ye tekrar davet edildi.

 

Önceki

Cengiz Susuyor Kediler Konuşuyor

Sonraki

Ahmet Hıdır’ın Sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar