Bodrum Merqezart’ta 3 Sergi Birden Açıldı

Bodrum Merqezart’ta

3 Sergi Birden Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Çetin Çam

Timur Canpolat, Turgay Sarı ve Özgür Özcan’ın kişisel sergileri Bodrum Merqezart Alternatif Sanat‘da açıldı.

Büyük bir kalabalık eşliğinde üç sanatçının kişisel sergileri 24 Ekim’e kadar izlenebilecek. Mekanın üç salonunda açılan sergilerde büyük boy tablolar yer alıyor.

Günyüzü projesi kapsamında açılan sergiler Sanatçıya Destek Projesi okullu ya da alaylı, henüz geniş kitlelere ulaşmamış, tutkuyla üretmeye devam eden sanatçıların görünürlüğünü arttırmayı hedeflemiş.

Bu proje Merqezart‘ın herkese ulaşabilme vizyonuna yeni bir pencere açmakta… Bu proje her yıl düzenli olarak tekrarlanacak.

Küratör ve sanat tarihçisi Marcus Graf, Akademisyen sanatçı Erkan Özdilek, sanatçı Setenay Özbek, illüstratör ve akademisyen François Garcia-Panzani, iş insanı Şenkar Öztüzün ve iç mimar Evren Başık’tan oluşan 2023 bağımsız jürisi tarafından seçilen sanatçıların kişisel sergileri Ekim ayı boyunda izlenebilecek.

Seçkinin ikinci sergisi yine üç farklı sanatçının kişisel sergileriyle 24 Ekim’e kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Timur Canpolat Kimdir?

Timur Canpolat, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2001-2005 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Halil Akdeniz Atölyesi’nde eğitim gördü. Üniversiteyi bitirdikten sonra uzun yıllar ”Sinema Televizyon” sektöründe yönetmen yardımcılığı ve senaryo yazarlığı yaptı. Günümüzde resim ağırlıklı olarak atölye çalışmalarına devam etmektedir.

Turgay Sarı Kimdir?

1972 Erzurum doğumlu sanatçı, 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar K.K.Eğitim Fakültesi Resim Eğitmenliğinden mezun olmuştur. Dört kişisel, 100’ün üzerinde de karma sergi ve organizasyonlarda yer almıştır. Uzun zamandır ‘’TopraKokusu’’ temalı eserler üretmektedir. Son dönemde yapmış olduğu çalışmalar özel koleksiyonlarda, kurumsal firma, otel ve yurtdışındaki sanat koleksiyonlarında yer almaktadır. Halen Yalova Atatürk Bilim Sanat Merkezinde Sanat Eğitmenliği yapmaktadır.

Özgür Özcan Kimdir?

1974 Balıkesir doğumludur. 1988 İzmir Maltepe Askeri Lisesi ve 1997 İ.T.Ü. Mimarlık bölümünü tamamladıktan sonra, aynı üniversitenin Bina Bilgisi Kürsüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır.1997-2017 yılları arasında mimarlık konusunda çalışmalar yaptıktan sonra 2017 yılında “String Art” tekniği ile çalışmalar yapmaya başlamıştır. Sanatın matematik ile ilişkisi, geleneksel yöntemleri çağdaş teknikler ve güncel malzemeler kullanarak geliştirmek gibi konularda “ROPENROLL” markası altında çalışmalarına devam etmektedir.

*****

Önceki

Babacanoğlu İle İki Saat

Sonraki

Çocuk Senfoni Orkestrası Bodrum’da Seyirciyle Buluştu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar