Bodrum Merqezart Sergileri Açıldı

Bodrum Merqezart Sergileri Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Çetin Çam

Derin Uludağ’ın “Düş Yanı” Sergisi, Burak Erim’in “Düşlere Yolculuk” Sergisi ve İsmail Atmalı’nın “Dokunun Rengi” Sergisi , Bodrum Marina Yacht Clubteki Merqezart Salon 1’de, Merqezart Salon 2’de ve Merqezart Koridor’da açıldı.

Derin Uludağ’ın desenleri, Burak Erim’in renkleri ve İsmail Atmalı’nın dokularıyla anlattıkları hikayeleri anlatan sergiler büyük ilgi gördü.

Estetik – ekoloji – terapi ekseninde üreten Derin Uludağ’ın eserlerine hakim olan oyuncu desenler, bize unutulmuş masal dünyalarından anlar fısıldıyor.

Ruhunuza kapılar, pencereler açmalısınız” der ya Julio Cortazar; tam da o kapıların, pencerelerin önüne bisikletler koyar ressam Burak Erim; ‘Dünün heyecanıyla uzaklara gitmek için.’Ulusal ve uluslararası yarışma, karma sergi, çalıştay, fuar vb. etkinliklere katılan bol ödüllü sanatçı Burak Erim’in eserleri birçok kişisel ve kurumsal koleksiyonda yer almakta.

Gözün gördüğü her şey resimdir, önemli olan o günkü ruh halinin resime bakmasıdır. ”Düsturuyla yola çıkan İsmail Atmalı’nın eserlerinde öne çıkan unsur, değişik malzemelerle çalışmasıdır. Paslı tenekeler ve değişik topraklardan elde ettiği renkler bu çeşitliliğe küçük bir örnektir. 1982’den günümüze kadar Almanya ve Türkiye’de çok sayıda sergiye katılan sanatçının “Dokunun Rengi” isimli kişisel sergisi.

Üç sergide Merqezart Sanat Galerisi‘de 14 Temmuz tarihine kadar Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Merqezart Alternatif Sanat Galerisi  

Adres : Marina Yacht Club, Neyzen Tevfik Caddesi No: 5 Bodrum.

****

Önceki

Nesren Jake Sergisi Uniq Hall’de

Sonraki

15 Haziran 2024 Cumartesi Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar