Bodrum Dibeklihan’da Üç Sergi Birden

Bodrum Dibeklihan’da Üç Sergi Birden

Haber: Erol Ünal

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Yıldız Kenter Sergi Sezonu‘nda 5 Haziran’da açılıp, 24 Haziran’a kadar devam edecek 3 sergi ile devam ediyor.

  • Cahit Cem Suluboya Sergisi Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde,
  • Burcu Öztürk Karabey Seramik Sergisi İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde,
  • Nuray Boğuç resim Sergisi Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde

5 Haziran Cumartesi günü  Saat19:00’da açılacak. Sergiler 24 Haziran’a kadar sürecek.

CAHİT CEM

1948’de İstanbul’da doğdu. 1974’de Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mesleki çalışmalarıyla birlikte resim yapmak her zaman uğraşları arasında yer aldı. Çeşitli malzemeler kullanarak resim yapmaya başlayan Cahit Cem daha sonra yalnızca suluboya resim yapmaya yöneldi. Birçok kişisel sergi açtı ve karma sergilere katıldi. Suluboya ressamları grubu üyesidir. 2005’dan beri çalışmalarını tam zamanlı olarak Bodrum’da devam ettirmektedir. 2015 yılında eşiyle beraber HGC Art Gallery’i Bodrum Dereköy’de hayata geçiren Cahit Cem sanatsal faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

BURCU ÖZTÜRK KARABEY

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. 997 yılında yine aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2012’de Doçentl, 2018’de Profesörlüğe oldu. İlk kişisel sergisini 2003 yılında açatı. Eserleri; Kazakistan, Litvanya, KKTC, Hindistan, ABD, Çin, İtalya, Belçika, Mısır, Hırvatistan, Avusturya, Almanya, İspanya, Kore gibi ülkelerde sergilendi. Beş ödül, iki mansiyon, bir onur madalyası, bir gümüş plaket ve bir onursal diploması aldı. Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

NURAY BOĞUÇ

1957 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, lise ve yüksekokulu ise İstanbul Devlet Konservatuvarı Klarnet Bölümü’nde bitirdi. Yaşamını müzik ve plastik sanatlardan hiç kopmadan sürdürdü. Sedat Abayoğlu Atölyesi’nde uzun süre çalıştı. Daha sonra kendi atölyesini açtı. Yurt dışında birçok ülkede sanat çalışmaları yaptı.

Paris’te ve yurt içinde çeşitli galerilerde birçok kişisel sergi açtı. Pastel boya ve kalem ile karışık teknikler kullanarak hiperrealizm tarzında resim yapmaktadır. Sanat yolculuğuna duyguları ve gözleri anlatmakta, kediler ve gözleri yoluna ışık tutmaktadır. Yaşamına Marmaris’in Selimiye Köyü’nde devam etmektedir.

*****

Read Previous

Nazım Hikmet 58. Ölüm Yıl Dönümünde Bodrum’da Anılacak

Read Next

Bodrum’lu Dansçılar Avrupa Finalinde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: