Aysel Gürel TED Bodrum Koleji’nde Anıldı

Aysel Gürel TED Bodrum Koleji’nde Anıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: TED BODRUM

Ünlü söz yazarı Aysel Gürel ölümünün 11’inci yılında TED Bodrum Koleji’nde düzenlenen anma gecesiyle anıldı. Koleji’in ölümsüzleşmiş müzik insanlarının yeniden hatırlanması, anılması ve geleceğe taşınması için gelenekselleştirdiği etkinliklerinden biri olan “Ustalara Saygı Konseri” bu yıl Türk müziğinin renkli siması, efsane söz yazarı “Aysel Gürel” anısına düzenlendi.

Ücretsiz olan etkinliğe büyük bir katılım oldu. Gecede salonu tıklım tıklım dolduran sanatseverler program boyunca şarkılara eşlik etti.

Anma gecesinde yapılan konuşmada; “Notaları en derin duygularla buluşturan, hepimizin ruhuna dokunan şarkıların sahibini, hayatı aşktan geçen; ne kavgası ne sevdası biten büyük ismi, nam-ı diğer Çılgın Kadın Aysel Gürel’i ölümün 11’inci yılında şarkılarıyla okulumuzda anıyoruz. Bu sene ölümsüzleşmiş müzik insanlarının yeniden hatırlanması, anılması ve geleceğe taşınması için gelenekselleşen etkinliklerimizden biri olan “Ustalara Saygı Konseri” Türk müziğinin renkli siması, efsane söz yazarı “Aysel Gürel” anısına düzenlendi.” denildi.

AYSEL GÜREL’LE RENGARENK ŞARKI DOLU BİR GECE

TED Bodrum Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları bu etkinlikte “Her ayrılık bir vurgun, değmeyin yaşlarıma, benden selam söyleyin bütün aşklarıma…” diyen büyük ustayı; hayatı aşktan geçen, ne kavgası ne sevdası biten Aysel Gürel’in ölümsüz şarkılarını seslendirerek Bodrumlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Aysel Gürel’in hayatından kesitlerin sunulduğu anma gecesi yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Programda koro üyelerinin Aysel Gürel’le özdeşleşmiş pembe gözlükleri takarak şarkılarını seslendirmesi geceye renk kattı. Gecede salonu tıklım tıklım dolduran sanatseverler program boyunca şarkılara eşlik etti.

Anma Töreninin yapıldığı Bodrum’un en büyük konferans salonu olma özelliğini taşıyan 462 kişilik tesis TED Bodrum Koleji Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ni kapsayan bir eğitim tesisinde bulunuyor. 2015 yılında açılan konferans salonu Bodrum’da yapılan sosyal, kültürel ve kamusal etkinliklerde kullanılıyor.

*****

 

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

GLASS: Farklı olanların bastırılışı!

Read Next

Yeni Ana Dergisi Ocak ayı toplantısı yapıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: