4. Karaova Bağ Bozumu Şenliği büyük ilgi gördü

4. Karaova Bağ Bozumu Şenliği

büyük ilgi gördü

Haber: Erol Ünal

Bu sene dördüncüsü gerçekleşen Bodrum’un geleneksel festivallerinden “Karaova Bağbozumu Şenliği” büyük ilgi gördü.. Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrumluların büyük bir coşkuyla katıldığı kortej yürüyüşüyle Bodrum’da başladı. Kumbahçe Meydanı’ndan başlayan ve renkli görüntülere sahne olan kortej Belediye Meydanı’nda sona erdi. Açılışın ardından stantları gezen protokol üyeleri, ürünleri inceleyerek üreticiler ile bir süre sohbet etti. Parktaki açılışın ardından Mumcular merkezdeki Atatürk Meydanı’nda dernek tarafından bağışçıların destekleriyle hazırlanan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir Belediye Bandosu Konser verdi.

Moderatör Hamdi Topçuoğlu yönetiminde; Prof. Dr. Ozan Bahar (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı), Prof. Dr. Umut Avcı (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi), Prof. Dr. İbrahim Uslu (Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi) konuşmacı olarak katıldığı panel yapıldı. Mumcular Mustafa Kallem Parkı‘nda gerçekleşen festival yöresel lezzet standlarına ek olarak bu yıl Kına Gecesi Gösterisi, Temel Devren Gösterisi, Ağıtlar, Kına Yakılması ve Karaova Düğünü de vardı.

Etli Nohut, Keşkek, Kuru Fasulye, Pilav, Salata, Milas Helvasından oluşan Karaova Düğün Yemekleri sunumu da yapıldı.

4. Karaova Bağ Bozumu Şenliği’nde üreticilerin birbirinden güzel, lezzetli üretimlerini görme fırsatı sundu. Bodrum Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi her yıl olduğu gibi bu yıl da kooperatiflerini temsilen şenlik alanındaydı. İkinci gün Moderatör Hamdi Topçuoğlu yönetiminde; Ali İhsan Gezgin (Milas Süt Birliği Başkanı), İzzet Kılıç (Bodrum Yaş Sebze Meyve Hali İşletmecisi), Funda Akçalı,(Begonvil Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi) konuşmacı olarak katıldığı panel yapıldı.

Daha sonra Köyler arası Yemek Yarışmasında köyler yarıştı. 4. Karaova Bağ Bozumu Şenliği 2 Eylül Pazar akşamı Mumcular Atatürk Meydanı‘nda gerçekleşen Yüksek Sadakat konseriyle sona erdi.

*****

Önceki

3 Eylül Pazartesi Günün Sergileri

Sonraki

Baksı Müzesi’nde muhteşem masa

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar