Sevinç Karaca&Bilge Örnek Resim Sergisi

Sevinç Karaca&Bilge Örnek Resim Sergisi

M. Demirel Babacanoğlu Yazdı

Adana Çimento Sanayi Sanat Galerisi (AÇS)’nde 28.04.2017 günü Sevinç Karaca, Bilge Örnek resimlerini sergilediler. Sergi sanatçılar, sanatseverlerce izlendi.

Sevinç Karaca Eskişehir doğumlu, Adana Olgunlaşma Enstitüsü resim-seramik bölümü mezunu. Serap Özergin Atölyesi’nden resim kurslarına aldı. Toplumun sanatla uğraşmasını öneriyor. Adana’da yaşıyor.

Resimlerine bakalım şimdi:

Gülen, mutlu kadınları resmediyor. İşte boyacı bir kadın ayakkabı boyacılığından çok mutlu. Güleç, şık giyimli, güvenli. Gülen kadınlar portreleri betimlenmiş. Yaşam o kadar güzel ki, üzülmeye değmez  izlenimleri veriyor size. Sobada ısınan iki çocuk bir anne ilginizi çekiyor hemen, mutlu, yaşama bakışları. Dans eden iki genç  mutluluktan uçuyorlar. Mutluluğun resmi böyle yapılabilir ancak. Bir başka siyah beyaz portre, o da yaşama mutlu bakıyor. Renkler çizgiler de öyle. resimlerinde, İzleyicilerle iç içe ressam, yaşamı duruşu sevinçli.

Bilge Örnek Adana doğumlu, İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu’nu mezunu. Lise yıllarından beri resimle yakından ilgileniyor, resim yapıyor. Mustafa Dulda, Serap Özergin, Murat Özbakır resim atölyelerinden dersler aldı. Eczacılar Birliği 60. kuruluş yılında (2017) resimlerini sergileme ödülü aldı. Sanatla uğraşmak mutluluk veriyor diyor, insanların sanatla uğraşmasında yarar olduğunu söylüyor. Adana’da yaşıyor.

Resimleri yaşamla barışık. Hep güleç duruyor kadın portreleri. Değişik canlı sıcak renklerle betimlenmiş. Lekeleme, noktalama, çizgileme fırça vuruşları ustalıkla geçirilmiş tuvale. Kadın figürlerinin yaşama bakışı, duruşu izleyenlere esinler veriyor. Üç kadın portresi, üçü de öyle. Estetik çizgilerle resmedilmiş. Dönüp bir daha bakıyorsunuz tablolara. Çocuksu yüzleri sizi etkiliyor. Ressam Adana’da yaşıyor, eczacılık yapıyor. İzleyicilerle yakından ilgileniyor, sevinçli ışıklar veriyor…

*****

Önceki

TÜRK YILDIZLARI

Sonraki

3 Mayıs Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

One Comment

  • niye uğraşmış boyacı kadının internette resimleri mevcut sanat bumu oluyor kopyala yapıştır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar