Büyük Zafer’in 98. Yıl Dönümü TRT’de Kutlanacak

Büyük Zafer’in 98. Yıl Dönümü

TRT’de Kutlanacak

Haber : Necati MUMAY

  • 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü, TRT’nin ekranlara getireceği özel içeriklerle kutlanacak.

Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Zafer’i anmak amacıyla TRT’den birbirinden özel içerikler ekranlara gelecek. Anıtkabir’den canlı bağlantılar, belgeseller, özel dizi bölümleri, konserler ve radyo yayınlarıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlanacak.

Zafer Bayramı’na özel belgesel

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü için TRT Belgesel tarafından hazırlanan belgeselde, 26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal’in taarruz emriyle başlayıp 30 Ağustos’ta zafer ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebeleri konu ediniyor. “30 Ağustos” belgeseli Büyük Zafer’in kutlanacağı pazar günü saat 09.45 ile 19.55’te TRT Belgesel’de.

Anıtkabir’den canlı yayınlar

TRT 1, Büyük Zafer’in başkomutanı Atatürk’ün kabrinden yapacağı canlı yayınlarla, Anıtkabir’deki atmosferi izleyenlerle paylaşacak. “Anadolu’da Yanan Çoban Ateşi” belgeseli ile TRT 1’in ses getiren yapımlarından “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinin son bölümü 30 Ağustos Pazar günü TRT 1 ekranlarında olacak.

1922 yapımı özel bir filmin hikayesi “Tarihin Ruhu”nda

TRT 2’nin ilgiyle takip edilen “Tarihin Ruhu” programı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda 1922 yapımı çok özel bir filmi inceleyecek. Bugüne kadar ismi çok bilinmeyen Mahir Galip’in sinema atölyesinde üretilen “Türk Kurdelesi” filmi çok özel öyküsü ile pazar günü saat 15.30’da TRT 2’de izleyenlerin beğenisine sunulacak.

Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde saat 12.00’de TRT İstanbul Radyosu Gençlik Koroları Özel Konseri ve saat 20.00’de TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu ve Cengiz Özkan konseri TRT Müzik ekranlarında olacak. TRT radyolarında ise gün boyu özel konuklarla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tarihteki önemi, Millî Mücadele Ruhu, zafere giden yol ve Türkiye’nin kazanımları gibi konular ele alınacak.

*****

Önceki

Fatma Girik, “Ölmedim, Yaşıyorum”

Sonraki

30 Ağustos ZAFER BAYRAMI’mız Kutlu Olsun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar