Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam”Sergisi

Nur Ulubil‘in

“İstanbul Benim Rüyam”Sergisi

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Akatlar Kültür Merkezi , İstanbul Ressamı olarak ünlenen Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” isimli 22. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide sanatçının Eski İstanbul temalı 45 eseri yer alırken , 11 Nisan 2019 Perşembe günü , düzenlenen kokteylde; başta kıymetli eşi Tura Ulubil olmak üzere yakın akrabaları, Sanatçı arkadaşları, Sanatseverler ve Medya Temsilcileri bu mutlu gününde Nur Ulubil‘i yalnız bırakmadılar. Değerli Müzisyen Ülkü Moral‘ın akordiyonundan dökülen nagmeler de kokteyle ayrı bir renk kattı.

Diş Hekimliğinin yanı sıra ressam ve heykeltıraş olan Dt. Nur Ulubil, son dönem çalışmalarının yer aldığı sergisi için; “İstanbul’un bir film platosunu andıran tarihi dokuları her geçen gün büyük bir hızla yok oluyor. Bu eşsiz güzellik bir daha geriye dönemeyecek şekilde tarihin karanlıklarına gömülüyor ve kent beton yığını haline dönüşüyor. Bu durum her İstanbullu gibi benim de yüreğime dokunuyor. Bundan dolayı bu görüntüleri ölümsüzleştirmeyi bir insanlık, bir ressamlık görevi olarak görüyorum. Bu nedenle de resimlerimin teması eski İstanbul.” dedi.

Çeşitli kurum ve kuruluşların koleksiyonlarında çok sayıda eseri bulunan Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel sergisi, 20 Nisan 2019 akşamına kadar Akatlar Kültür Merkezi‘nde sanatseverler tarafından ziyareti edildi.

NUR ULUBİL Kimdir?

İlk, orta ve lise eğitimini Işık Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2 sene İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde asistanlık yaptı. Daha sonra kariyerine Şişli Etfal Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak devam etti. Şişli Etfal Hastanesi’ndeki çalışmasını özel muayenehanede sürdürdü. Evli ve 2 yetişkin oğlu ve 3 de torunu var.

Şiva Movasaghi AtölyesiZühal Karaçengel AtölyesiGülay Sevsevil Atölyesi’nde çalıştı. Şermin Güner Plastik Sanatlar Atölyesi’nde heykel çalışmalarına devam etti.

Nur UlubilRekreasyon Derneği, Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği, Ressamlar Derneği ( Painters Association ), UNESCO International Association of Art ve “ FICF “ Federation Internationale Culturelle Feminine ‘ üyesidir.

Halen 2 tablosu T.E.D.’ de, 1 tablosu Levent Tenis Kulübü‘nde, 2 tablosu Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği salonlarında, 1 tablosu ( Atatürk Portresi ) İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı Beşiktaş‘da devamlı sergilenmektedir. Bir tablosu da Atina‘da Türk Büyükelçiliği salonlarındadır.

Kişisel Sergilerinin yanı sıra sayılamayacak kadar pek çok Yurtiçi ve Yurt Dışı Karma sergilerde eserleri sergilenmiştir.

*****

Read Previous

Kuytu Artline’nin Sergisi online olarak açılıyor

Read Next

“Omar ve Biz” filmine Bir ödülde Arjantin’den

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: