“Patili Dostlar” Sergisi 20 Ekim’e Kadar Uzatıldı

“Patili Dostlar” Sergisi

20 Ekim’e Kadar Uzatıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Küratörlüğünü Ressam Emine Alışık‘ın yaptığı, Uluslararası 21. Ege Rüzgarları “Patili Dostlar” Karma Sergisi, Sanatseverler ve bilhassa Hayvanseverlerin gösterdiği ilgi ve yoğun istek üzerine; 20 Ekim’e kadar Olgay Sanat Cunda da devam edecek.

Küratör Emine Alışık‘a bu sergide, uzun yıllardır Türk ve Yunan sergilerini birlikte düzenledikleri Selanikli arkadaşı ressam küratör Stella Caviart ve 7 Yunanlı sanatçı dostları ile sergiye katılarak destek oldular.

Türkiye ve Yunanistan‘dan 63 sanatçının katıldığı Sergiye, Sanatseverler ve bilhassa Hayvanseverler tarafından büyük ilgi gösterildi.

İstanbul, İzmir, Ankara, Balıkesir Edremit‘ten katılan bir çok sanatçının yanı sıra Bodrum‘dan özellikle Bodrum Art Derneği sanatçılarının katılımının fazla olması Dünya Sanatçıları arasında dostluğu, kardeşliği ve barışı gözler önüne sermiştir.

Eserlerin Satışından elde edilen gelir ile sokak hayvanlarının mama ihtiyacı karşılanacak olup, Olgay Sanat Evi adeta bir kedi evi gibi sevgiyi ve sanatı onlarla birarada yaşamaktadır.

Olgay Sanat Evi

Adres : Mithatpasa Mah Çarşı Caddesi No:8 Cunda/Ayvalık

*****

Önceki

2 Ekim 2023 Pazartesi Günün Sergisi

Sonraki

Babacanoğlu İle İki Saat

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar