“Öncü Kadınlarımız” Çerkezköy’de Açıldı

“Öncü Kadınlarımız”

Çerkezköy’de Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar: Harika Ören

Müze Sergi hüviyeti kazanan, Organizasyonunu ve Küratörlüğünü  Ülkü Cılızoğlu‘nun yaptığı “Öncü Kadınlarımız” Karma Resim Sergisinin 24‘üncüsü Tekirdağ Çerkezköy‘de düzenlenen bir kokteylle 9 Mart 2024 Cumartesi günü saat: 16.00’de Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi himayelerinde Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi‘nde açıldı.

Öncü Kadınlarımız Sergisi‘nin açılışında; Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gizem Tuna, AKM Çocuk Akademisi Sorumlusu Mihriban Gümüş, Seramik Eğitmeni Emel Şencan, Kültür Sanat Sorumlusu Rabia Nur Söylemez, Sabriye Cinci ve sanatseverler hazır bulundular.

Küratör Ülkü Cılızoğlu, açılış konuşmasının ardından, Serginin açılış kurdelesini sanatçı Harika Ören ve Şeref Bulca ile birlikte kestiler.

Öncü Kadınlarımızı oluşturan konsept içinde bir ya da birden fazla eseri bulanan sanatçılar;

Ayşe Erkan, Aynur Yıldırım, Aysel Şener Erez, Ayten Akgürbüz, Ayda Tavil, Arzu Yetiş Kocatepe, Ayten Durukan, Azniv Çoban, Aşupha Esen, Başak Tiryakinakip, Belma Akdağ, Bensen Ünlüoğlu, Ceyda Ildıroğlu, Dilek Mumcuoğlu, Dilek Çelik, Harika Ören, Kuzey Ulufer, Meliha Özer, Mine Özkul, Meryem Kılınç, Mine Arasan, Mine Bağ, Mustafa Abay, Nadire Sönmez, Nilgün Karatopraklı, Nur Ulubil, Necla Aydın, Rezzan Tosun, Rahime Halide Soysal, Rahime Dizdaroğlu, Öznur Kesler, Simay Bodur, Şeref Bulca, Ülkü Cılızoğlu ve Ziya Yılmaz’dır.

Sergi, 28 Mart akşamına kadar  Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi‘nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi 

Adres : İstasyon Caddesi No:1, Çerkezköy

****

Önceki

İlkhaber Gazetesi Kuruluş Günü Kutlandı

Sonraki

Kadınlar Günü Resim Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar