İlkhaber Gazetesi Kuruluş Günü Kutlandı

İlkhaber Gazetesi

Kuruluş Günü Kutlandı

M. Demirel Babacanoğlu Yazdı

İnsanların doğum günü olur da gazetelerin olmaz mı? İlkhaber Gazetesi’nin de doğum günü var. 21 yıl önce doğmuş.

21 yıllık yayın hayatı boyunca birçok ödüle layık görülen, her zaman objektif ve tarafsız haberciliği ile öne çıkan İlkhaber Gazetesi, yayınlandığı bölgede, en çok okunan gazetelerinden biri olma başarısını sürdürüyor.

01 Mart 2024 Cuma günü, Adana-Çukurova-Güzelyalı Mahallesi Bereket Kebapevi’nde; Gazetenin imtiyaz sahibi Halil Arslan ve Eşi; gazete personeli, Yazıişleri Müdürü Süreyya Uri, M. Demirel Babacanoğlu, Doç Dr. Zeki Uyanık, Adem Arslan, Tevfik Dinçkalmış, Serhak Şanlı, Bayram Bulut, Ali Güreli, Selma Duman, Aydın Gökçeoğlu, İbrahim Baysal, Emine Songur, Emre Ekici, Kadir Adıyaman, Gamze Pehlivan, Sare Akçay, Abdullah Akçay, Serhan Akarsu, Cansu Ersoy, Fatma Akçay, Hüsamettin Kandil … gazetenin doğum gününü kutlamak için birlikteydik, hazırdık.

Gazetenin imtiyaz sahibi Halil Arslan, 1947 yılında Mardin Midyat’ın bir köyünde doğmuş; ilkokulu bitirmiş, çiftçilik yapmış, askerlik dönüşü Adana’ya gelmiş gazeteciliğe başlamış…

Sonra kumaşcılık, kağıtcılık yapmış, matbaa almış, kendi gazetesini çıkarmış. Gazeteleri basma işini üstlenmiş. Halen birçok gazete basmaktadır.

Gazete personeli çok çalışkan, çalışıyor. Gazete Akdeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi bayiilerde bulunmakta olup gerçek haberler sunmaktadır. Köşe yazarları da güncel konuları işlemektedir. Doç. Dr. M. Zeki Uyanık dinsel konularda aydınlatıcı bilgiler sunmaktadır.

Ben Babacanoğlu, Adana’da öğretmenlik yaptığım yıllarda, Mardinli çocukların çok çalışkan olduğunu görmüştüm. Halil Arslan da onlardan biri. Ayırt seç yapmadan çalışanlarıyla birlikte çalışmaktadır.

Düziçi Köy Enstitüsü’nde okurken başlamıştım gazeteciliğe. Erkin, Ocak duvar gazetelerini çıkardım. Adana’ya gelince, 1984 yılında Yeni Adana gazetesinde çalışmaya başladım. Sonra Hürsöz, Güneyhaber, Güney Medya, Ekspres gazetelerinde, dergilerde yazdım. Aykırısanat dergisini çıkardım. Yazmak benim için yaşam biçimi oldu.

Sabit Özkeser, İlkhaber gazetesinin yazı işleri Müdürü’ydü, “gel abi bizde yazdedi. 13 Haziran 2007’den beri, İlkhaber’de yazmaktayım.

Hep birlikte Bereket Kebapevi’nde Kebaplarımızı yedik. Gazetenin imtiyaz sahibi Halil Arslan, gazetenin doğum günü pastasını kesti; dağıtımı yapıldı, yenildi. Sevgiyle, saygıyla doğum gününü kutladık. “Nice yıllara” dileğinde bulunduk.

Gazetemizi seviyoruz. Bir bütünüz onunla. Gazetenin sahibine, çalışanlarına kutlu-mutlu olsun gazetenin doğum günü.

10 Mart 2024, Adana

—-

Editörün Notu : İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak biz de; İlkhaber Gazetesinin Kuruluş Gününü kutluyor, Yayın Hayatının  yıllarca sürmesi dileklerimizi iletiyoruz. Nice Yıllara İlkhaber

****

Önceki

Troya Kültür Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sonraki

“Öncü Kadınlarımız” Çerkezköy’de Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar