K. Muzaffer Gençer’den, Çiçekler’le Korona’ya Mesaj

K. Muzaffer Gençer’den,

Çiçekler’le Korona’ya Mesaj

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : K.Muzaffer Gençer arşivi

Değerli Şair – Ressam K.Muzaffer Gençer , Koronalı Günlere “Çiçeklerimden 12” ile mesaj gönderdi.

Şair – Ressam K.Muzaffer Gençer yaptığı yazılı açıklamada ;

“Korona’ya mesaj

Hayat güzel, dünya güzel ve ben seviyorum hayatı da, dünyayı da. Yaşanmışlıklarımı da, yaşayacaklarımı da, daha bilmeden seviyorum. Güzelliklerde yaşamak istiyorum. Sevgi yoğunluğunda. Aşkla, tutkuyla ve yaşamımdan kıvanç duyarak, gurur duyarak. Görmek istiyorum, gezmek istiyorum, sevmek istiyorum güzellikleri doğurmak için.

Mutluluğumu istiyorum beni üzenlerden, sevgimi istiyorum sevemeyenlerden ve özgürlüğümü istiyorum. Vermek için yaşamdan aldıklarımı. İsteyerek vermek için. Sevgimle.

Ama, senle savaş başladı. Bilgeler, birikimler, tecrübeler yok mu olacak? İnsan en değerli varlık. En üstün, en şerefli olması için yaratılmış. İrade ve vicdan kuvvetini kullanarak…

Şimdi
Herşey evden
Herşey Sanal
Sergiler bile
İşte “Çiçeklerimden 12” dedi

K.MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli) de 7, Hollanda- Amsterdam da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma) da 3 karma  ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24 de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ). İBB“Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

Babacanoğlu’ndan Öykü Sakallı Doğan Bebek

Read Next

23 Nisan’da Bütün çocuklar TRT ekranlarında buluşacak

One Comment

  • Şahane…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: