“Hepimiz Genciz” Sergisi Bodrum’da Açıldı.

“Hepimiz Genciz” Sergisi

Bodrum’da Açıldı.

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Cahide Budak

Katılımcıları arasında; Devrim Erbil, Mahir Güven, İsmail Ateş, Devabil Kara, Altan Çelem, Aydan Aksoy, Beyza Boynudelik, Tanzer Arığ, Burçin Erdi, Evrim Kılıç, Pelin Özgöçen Egeli ve Handan Akarsu gibi Sanatçıların bulunduğu “Hepimiz Genciz Karma SergisiŞevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi 12 ressamın eserlerinden oluşan “Hepimiz Genciz” adlı sezonun ilk sergisiyle kapılarını tekrar sanat tutkunlarına açıyor. Bodrum’da küresel salgın dolayısıyla Mart ayında iptal edilen kültür ve sanat etkinlikleri kontrollü normal yaşam sürecinde yeniden başladı.

Bu sergiyle küresel salgınla mücadele döneminde “yaş sınırına” takılan ve yaşamlarını evlerine kapanarak geçiren 60 yaş ve üzeri resim, heykel ve enstalasyon sanatçıları uzun bir aradan sonra eserleriyle ilk kez sanatseverlerin karşısına çıkacak. Sergide Devrim Erbil, Mahir Güven, İsmail Ateş, Devabil Kara, Altan Çelem, Aydan Aksoy, Beyza Boynudelik, Tanzer Arığ, Burçin Erdi, Evrim Kılıç, Pelin Özgöçen Egeli ve Handan Akarsu‘nun eserleri yer alacak.

Serginin salgınla mücadele nedeniyle devam eden yaş söylemlerini “olumlamak” için örnek olmasını hedeflediklerini belirten Sergi Küratörü Prof. Dr. Kıymet Giray da, “Hepimiz Genciz isimli sergimizi bir dönemde çalıştığım, tanıştığım ve sanat anlayışlarını sanat tarihi kuramlarıyla kaleme aldığım sanatçılara adamak istedim. Onlar her yaşta genç yaşamayı başardılar. Bu sergiyi genç ve genç kalmayı başaran resim, heykel ve enstalasyon sanatçılarıyla yapmayı ilke edindim. Sanatımızın tarihine Covid-19 sonrası yeniden sanatın hayatımıza anlam kazandıracak ilk sergiler olacak olmasının heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

“Hepimiz Genciz” isimli sergi 21 Ağustos’a kadar her gün 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Serginin açıldığı Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi 2013 yılında yapımı tamamlanan Galeri binası ile merkeze 2.500m2 lik kapalı kullanım alanı eklenmiştir. Zemin kat, bodrum kat ve birinci kattan oluşan Galeri binasında galeriler, konferans salonu, cep sinemaları gibi alanlar yer almaktadır.

*****

Önceki

Dibeklihan Sanat Köyü’nde İki Sergi Birden

Sonraki

TRT Ortak Yapımı 4 Film Ankara’da Finalde

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar