Bodrum Dibeklihan’da Yeni bir Sergi

Haber: Erol Ünal

  • Dibeklihan Kolleksiyonu’ndan Karma Fotoğraf Sergisi 26 Haziran Cuma günü açıldı.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü açık alan sergilerine 26 Haziran gününden itibaren Nedim Günsur Sokağı’nda da devam ediyor.

Erol Ünal, Hakan Çağlar, İbrahim Demirel, Kadir Vargı, Jak Kohen, Mehmet Uyargil, Nevin Salman, Ömer Doğan, Osman Yüzbaşıgil, Tuğçe  & Murat Özbilgi, Tuncay Özkan ve Tunç Özay Fotoğraflarından oluşan sergi 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

Açılış kokteyli yapılmayan sergi 10 kişiyi geçmemek üzere; gruplar halinde Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Sergide Bodrumda yaşayan son yıllarda kaybettiğimiz Fotoğraf Sanatçıları Jak Kohen ve Osman Yüzbaşıgil’in de fotoğrafları bulunuyor.

Jak Kohen kimdir?

1951’de İstanbul’da doğdu.1974 Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunu. 21 yıl süreyle özel sektörde yönetici olarak çalıştıktan sonra emekli olunca Bodrum’a yerleşti. Yaşamını renklendiren iki merakını hiç ihmal etmedi; lise yıllarında başladığı radyo müzik programcılığı ve fotoğrafçılık… Açık Radyo 94.9’da “Gitaresk” ve “Dünyanın Cazı” adlı müzik programları yaptı. En sevdiği fotoğraf konuları doğal doku ve doğal ritim görüntülemek idi. Bodrum ve Milâs’ta fotoğraf sergilerine katılmıştı.

Osman Yüzbaşıgil kimdir?

1954’de İstanbul Moda’da doğdu. Galatasaray lisesi günlerinde, “Zorki 4” ile başlamış fotoğraf çekmeye… Yanında çalıştığı Barış Manço fotoğraf sevgisini ona aşılamış. Siyah beyazın keyfini, karanlık odanın ilaç kokusunu ve analog makinanın heyecanını, hep o günlerde tatmış. Sayısal fotoğrafçılığa ve teknolojiye boyun eğene kadar, fotoğraf çekmeye uzun bir süre ara vermiş. Kişisel fotoğraf sergisi açmış, karma sergilere katılmış. Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı yapmıştır.

*****

Önceki

Nuran Say “Karışık Resim Sergisi” açıldı.

Sonraki

28 Haziran 2020 Pazar Tehlikeli İlişkiler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar