Avusturya Liselilerin Sergisi

Avusturya Liselilerin Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

  • 4. Avusturya Liseli Sanatçılar Sergisi: Anılar İçinde Bir Yürüyüş Sergisi Metrohan’da açıldı.

Metrohan, 12 Mart’ta açılışı yapılan Avusturya Liseliler Vakfı’nın düzenlediği “4. Avusturya Liseli Sanatçılar: Anılar içinde bir yürüyüş” adlı sergisini ağırlıyor.

Bir sanat ve kültür projesi olarak tasarlanan “4. Avusturya Liseli Sanatçılar: Anılar içinde bir yürüyüş” projesi Avusturya Lisesi’nden yolu geçen sanatçılar, edebiyatçılar, müzisyenler, şairler, sinemacılar ve niceleri için nostaljik bir buluşmanın, geçmişin bir yâdı olarak kurgulandı.

İBB organizasyonu ile Metrohan 1. katta yer alacak sergi; birbirinden farklı disiplinlerde sanatçıların eserlerinden oluşan külliyatlı bir üretimin yansımasını izleyiciye sunuyor. Fotoğraf, resim, heykel gibi disiplinlerde deneysel metodlarda üretilen eserler ile kurgulanan sergi, Metrohan’ın 1. kat mekanında koridorlardan ulaşılan odalara sızarak izleyiciyi geçmişe götürüyor ve bugüne dair zihinlere geçmişten bir mazi buketi uzatıyor.

Sıcak bir karşılaşma, içten bir kucaklaşma, geçmiş ve bugün arasında gelecek kuşaklara aktarılan bir anımsama yaratıyor. 4. Avusturya Liseli Sanatçılar: Anılar içinde bir yürüyüş sergisi gelecek kuşaklara özlemle anılan bir geçmişin izlencesini sunarak tüm değişimlere rağmen anılara sahip çıkmanın ve yarını kuşatmanın altından bir anahtar sunuyor.

Projenin mezunları ile oluşturulan sergi, kitap söyleşileri, şiir dinletileri ve konserler olarak tasarlanan kapsamlı içeriğinde hem mezunlar hem de şu an eğitim görmekte olan öğrenciler bir araya gelecekler. Öğrencilerin üretimlere katkı olarak paydaşlık kuracağı proje, bütününde eğitim, sanat ve kültür arasındaki kapsayıcı yolculukta gelecek yeni nesilleri yetiştirmenin öneminin de özgün biçimde altını çiziyor.

Katılan Sanatçılar :

Akif Poroy, Atilla Çavdarlı, Ayşe Okutan, Canan Dağdelen, Deniz Toraman, Didem Büte Bahçecik, Doğu Erte, Ebru Akyol, Ebru Uygun, Ender Güzey, Fatmagül Karadeniz, Gül Erali, Gülin Algül, Gültekin Çizgen, İbrahim Temo, Leylâ Gediz, Lidya Yazmacıyan, Mehmet Güreli, Mifdale Oğuzoğlu, Mihrişah Süerdaş, Nazlı Özpay, Nesrin Takıl, Nur Dağdelen, Oya Gündoğdu, Pınar Salman, Saba Çağlar Güneyli, Şadii Gücüm, Schanitta Şant Miksch, Sinan Polvan, Suzan Batu, Verjin Şabçı

****

Önceki

Basın Derneklerinden Güç Birliği Kararı

Sonraki

14 Mart 2024 Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar