4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü Sergisi Açıldı

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü ile ilgili Karma Sergi 4 Nisan Salı günü Nişantaşı Cafe Zone’nin Sponsorluğunda düzenlendi
  • Sergi  8 Nisan 2017 Cumartesi akşamına dek her gün 12:00-20:00 saatleri arasında Nişantaşı Cafe Zone’da gezebilecek.

Organizatörlüğünü Bensen Ünlüoğlu‘nun yaptığı Türkiye Hayvanları Koruma Derneği‘nin desteği ile Nişantaşı Cafe Zone‘nin Sponsorluğunda yapılan 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü ile ilgili Karma Sergi 4 Nisan Salı günü Nişantaşı Cafe Zone‘da düzenlenen bir kokteyl ile açıldı. Oldukça kalabalık bir davetli grubunun katıldığı serginin kokteylinden sonra Hayvanseverlerin katıldığı bir yemek verildi. Nişantaşı Cafe Zone‘nin misafirperverliği dikkat çekti.

Çocukluğundan beri hayvanlarla içli dışlı yaşayan Bensen Ünlüoğlu, 2012 yılında 18,5 yaşındaki kedisi MAYA‘yı “Kediler Cenneti”ne uğurlamasının ardından, onun anısına özellikle Sokakta Yaşayan ve Zor Durumda olan hayvanlar için Sanat Yoluyla bir “FARKINDALIK YARATMA” çabasına girmiştir.

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü ile ilgili serginin organizatörlüğünü üstlenen Bensen Ünlüoğlu “ 2012 yılından bu yana düzenlediğim “Hayvan Hakları Sergileri” ile gündelik şehir hayatı içinde çılgın bir koşuşturmaca peşinde ve pek çok önemli detaydan uzak yaşayan insanlara dokunmaya ve onlara sokaklarda bizden başka yaşayan ve Kent yaşamının bir parçası olan CANLILAR DA VAR‘ı hissettirmeye çalıştım.” dedi

Profesyonel ve amatör sanatçılardan destek alarak bu sergileri düzenlediğini belirten Ünlüoğlu “ Bu yıl “4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü” vesilesiyle ilk kez bir etkinlik yapmaktayız. Sergimizde Yağlıboya, suluboya, pastel, fotoğraf, ebru, gravür, kum tekniği ve karışık tekniklerde sanatsal çalışmalarda bulunan tanıdık (bazıları da başta HİÇ tanımadık 🙂 ) bulunan eserlerin Satışından elde edilecek TÜM GELİRİN tümü Türkiye’nin bu konudaki ilk kurumu olan TÜRKİYE HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ‘ne (Kuruluş 1924) aktarılacaktır.” dedi.

Bensen Ünlüoğlu ; Bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan sergimizi 8 Nisan 2017 Cumartesi akşamına dek her gün 12:00-20:00 saatleri arasında gezebilirsiniz diye sözlerine ekledi.

FARKINDALIĞINIZ ve DESTEĞİNİZ İÇİN TÜM CAN‘lar adına teşekkürler diyen Bensen Ünlüoğlu ile irtibat kurmak isteyen Hayvanseverler için ;

Bensen B. M. Ünlüoğlu‘nun telefon numarası : 0 555 844 34 90 e-mail : bensenu@gmail.com

*****

Önceki

KÜTÜPHANELER HAFTASI

Sonraki

MOZAİK MODERN SERGİSİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar