Solmaz Kamuran’ın Boreas&Minta’nın Yeni Yüzü

 

Solmaz Kamuran’ın

Boreas&Minta’nın Yeni Yüzü

Haber : Kemal Gönüleri

İnkılâp Kitabevi, Solmaz Kamuran’ın Boreas-Çanakkale Rüzgârı ve Minta-Hasret Vuslatın Yarısı adlı çok sevilen romanlarını yeni kapak tasarımlarıyla yeniden okurlarla buluşturuyor. Solmaz Kamuran’ın Boreas ve Minta adlı kitapları, yeni kapaklarıyla inkilap.com ’un yanı sıra dr.com.tr ve kitapyurdu.com ’da!

Solmaz Kamuran’ın 2007’de İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan Boreas-Çanakkale Rüzgârı adlı kitabı, Atatürk’ün ölümünden sonra çalkalanan Türkiye’den Varlık Vergisi’ne, Auschwitz’den İstanbul’a kadar uzanırken kimlik sorunu çerçevesinde bir aşkı anlatıyor.

Okurlar romanda, yakın geçmişteki Çanakkale’nin Müslüman, Levanten, İngiliz, Fransız, İtalyan, Yahudi, Rum ve Ermenilerden oluşan kozmopolit yapısına tanık olurken, çok küçük yaşlardan itibaren kemanıyla çevresini büyüleyen Bedia’nın hüzünlü aşk dolu hikâyesine eşlik ediyor.

Solmaz Kamuran
Solmaz Kamuran

2008 yılında yine İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlara ulaşan Solmaz Kamuran imzalı Minta-Hasret Vuslatın Yarısı adlı roman ise efendilerin ve kölelerin yüzyıllık tarihini, 20. yüzyılın hikâyesini anlatıyor. Okurlar kitapta, köleliğin, savaşların, ırkçılığın ve göçlerin acısıyla insanların öfkeleri, isyanları, günahları, sırları, suçları ve aşklarıyla yüz yüze geliyorlar.

Solmaz Kamuran’ın Boreas ve Minta kitapları yeni kapak tasarımlarıyla, İnkılâp Kitabevi etiketiyle inkilap.com , dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

*****

Read Previous

Türkiye Modernizmi ; “Mihri Müşfik Hanım, Güzin Duran”

Read Next

K. Muzaffer Gençer “Korona galip gibi…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: