K. Muzaffer Gençer “Korona galip gibi…”

K. Muzaffer Gençer

“Korona galip gibi…”

Haber : Kemal Gönüleri

Değerli Şair – Ressam K.Muzaffer Gençer ; Covid 19 Salgınından dolayı evde kalmak zorunda olduğu günlerde; Koranaya sitemde bulunurken, korona için ; 40×50 ölçüsünde Tuvalüstü Akrilik boya ile çalıştığı tablosunu ve yazdığı şiirini İstanbul Sanat Magazin okurları için paylaştı.

Şair, ressam K. Muzaffer Gençer , Korona için diyor ki:

“Korona nedeniyle hep canım evimdeyim. Sırlarımın sahibi ve kendim olduğum evde. Dünya özlemimi biriktirerek ve sağlığımı korumak korkusuyla. Öyle bir olay ki bütün yaşadıklarım rüya gibi. Sadece hayalini kurabilirim. O güzellikleri tekrar yaşayabilecek miyim acaba ?Kuşkuluyum, ümitsizim. Bu Korona bütün Dünyayı etkiledi. Alt üst etti. İnsanlığı yok etmeye çalışıyor. İnsanlar artık birbirlerini düşman gibi görüp, değmeye bile korkuyorlar.

Ama “sevgi” yi yok edebilir mi?

Yaşamın bütün güzelliklerini erteleyen, gözle görülemeyen Korona galip gibi…”

K.Muzaffer-Gençer-KORONA-40X50-Tuval-Üzeri-Akrilik
K.Muzaffer-Gençer – KORONA – 40×50- Tuval Üzeri Akrilik

Gezmek istiyorum

Gezemiyorum

Gülmek istiyorum

Gülemiyorum

Yazmak istiyorum

Yazamıyorum

Çok şey yapmak istiyorum

Düşünemiyorum

Amaçlarımın bitmesinden

Çok korkuyorum

K.Muzaffer-Gençer
K.Muzaffer-Gençer

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.

Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocuğu vardır. Emekli Banka Müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli) de 7, Hollanda- Amsterdam da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma) da 3 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24 de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ). İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

Solmaz Kamuran’ın Boreas&Minta’nın Yeni Yüzü

Read Next

TRT’ nin Yeni Dizisi “Tövbeler Olsun”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: