Osman Pamukoğlu & İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar

Osman Pamukoğlu &

İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar

Haber : Kemal Gönüleri

  • Osman Pamukoğlu’nun Yeni Kitabı İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar İnkılâp Kitabevi’nden Çıktı!
Osman Pamukoğlu

Başarılı asker kimliğinin yanı sıra savaş stratejisi, Cumhuriyet dönemi gibi konuları ele aldığı, çok satan kitaplarıyla tanınan Osman Pamukoğlu’nun İttihat ve Terakki dönemini anlattığı yeni kitabı İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Osmanlı’nın çöküş sinyalleriyle birlikte Trakya’da, Payitaht’ta ve Anadolu’da irili ufaklı cemiyetler kurulur. Pek çoğunun amacı istibdattan kurtulmak, vatan sathını müdafaa etmektir. Bunların en önemlisi, yarının liderlerini çıkaracak olan İttihat ve Terakki’dir.

Eski tümgeneral, siyasetçi Osman Pamukoğlu bu dönemi bir belgesel gibi anlattığı yeni kitabı İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar’da okura adeta o zamanları yaşatıyor. İttihatçıların üzerinde ısrarla durdukları “Hiçbir tarihçi veya yazar, İttihat ve Terakki’nin tarihini yazamaz! İttihatçıların hatıralarından öğrenilebilir.” sözüne sadık kalan Pamukoğlu, metnini yaptığı alıntılarla güçlendiriyor ve olayları tarih akışına göre sıralayarak okuru tarihin içine çekiyor.

Osman Pamukoğlu’nun İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar adlı kitabı, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

*****

Önceki

Faruk Atalayer’i Uğurlarken

Sonraki

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar