Derin Alya Gençel & “Sudan Gelen Mucize”

Derin Alya Gençel & “Sudan Gelen Mucize”

Haber : Kemal Gönüleri

‘’Gözlerini kapat ve suyun altında savrulan sesleri dinle.

Bu rüzgârın ve suyun sesi.

Unutma, suyun sesi çığlıktır.’’

25 yaşındaki yazar Derin Alya Gençel, ilk romanı “Sudan Gelen Mucize” okuyucusuyla buluşmaya hazırlanıyor. 4 Kasım’da raflarda yerini alacak olan kitap, Aspasia Yayınevi’nden çıktı.

‘Sudan Gelen Mucize’ ailesiyle birlikte geçirdiği kaza sonucu, önce duyma yetisini daha sonra görme yetisini kaybedeceğini öğrenen güzel Mila’nın dramını anlatıyor. Okuyucuların kalbine dokunacak roman şimdiden yazar Derin Alya Gençel’in fanları tarafından merakla bekleniyor.

25 YAŞINDAKİ GÜZEL MENAJERİN İLK ROMANI

Yazarlığının yanı sıra oyuncu menajerliği ve cast direktörlüğü de yapan Derin Alya Gençel, ayrıca ‘StarKids’ adlı çocuk dergisinde de editörlük görevini üstleniyor. Yazma tutkusunu hep içinde hissettiğini söyleyen, on parmağında on marifet olan 25 yaşındaki yazar Gençel’ in hedefleri arasında sayısız hikayelerini okurlarıyla buluşturmak yer alıyor. 2022 yılında vizyona girecek “Şöhretler Okulu Yarışıyor” çocuk filminin de senaryosunu kaleme alan başarılı yazar, ileride kendi yazdığı romanlarını da beyazperde de görmek en büyük hayali olduğunu söylüyor.

Arka kapak yazısı :

“Mila’nın hayatı iki yıl önce ailesiyle beraber geçirdikleri bir kaza sonrası tamamen alt üst olur. Kazayla beraber duyma yetisini yitiren Mila’nın aynı kazada babası hayatını kaybeder. Mila, annesiyle beraber hayata karşı mücadele verirken on sekizinci yaş gününde hastalığının ilerlediğini ve yakın bir zaman sonra seslerin yanı sıra görme yetisini de kaybedeceği gerçeğini öğrenmesiyle sarsılır.

Mila’nın sessiz dünyasının rengini de yitireceğini öğrendiği gün, mühürlü bir zarfı açmasıyla artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Işığı görebildiği son günlerinde Mila yeni bir okula başlar ve ilk aşkı Rüzgar ile tam her şey kararmaya başlamadan önce tanışırlar. Babasının faili meçhul cinayetini aydınlatmak ve ilk aşkı Rüzgar ile aşkı doyasıya yaşayabilmek için Mila’nın artık sayılı günleri vardır.”

Derin Alya Gençel

Kitabın Künyesi

Eser Adı: “SUDAN GELEN MUCİZE

Yazar Adı: Derin Alya Gençel

Yayınevi: Aspasia Yayınevi

Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 416

Derin Alya Gençel Hakkında,

20 Eylül 1996 tarihinde Burdur’da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunudur. Okul döneminde pek çok tiyatro ve akademide ses – ışık sorumlusu, proje asistanlığı ve yönetmen asistanlığı gibi farklı alanlarda farklı görevlerde yer almıştır.

Halen günümüzde ünlü bir cast ajansında yaklaşık dört yıldır oyuncu menajerliği ve cast direktörlüğü yapmaktadır.

Aynı zamanda ‘StarKids’ çocuk dergisinde dergi editörlüğü yapıyor.

*****

Read Previous

Diaspora Orkestrası İstanbullularla Buluşuyor

Read Next

Muhakemede Ölçme ve Tartma Sanatı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: