Banu Yüksel & “Kimse Fahişe Doğmaz”

Banu Yüksel & “Kimse Fahişe Doğmaz”

Haber : Kemal Gönüleri

  • Yapımcılar, Yazar Banu Yüksel’in İlk baskısı tükenmek üzere olan “Kimse Fahişe Doğmaz” Adlı Romanının Peşine Düştü.

Yazar Banu Yüksel’in akademik bir araştırma sonucunda kaleme aldığı ve pavyon yaşamına ait bir hikaye üzerinden yola çıkarak aslında mevcut dünya düzeninde insanların nasıl birer ruh fahişesine dönüştüğüne değindiği romanı ‘‘Kimse Fahişe Doğmaz’’ okurlar kadar yapımcılardan da büyük ilgi gördü.

Kitabı okuyan pek çok yapımcı hikayenin en kısa zamanda seyirci ile buluşturulması yönünde hem fikir. Hatta bazı yapımcılar hikayenin başrol karakterleri için araştırma yapmaya bile başlamış durumda.

Kitabının iddialı isminden ötürü pek çok kişiden cesaretine dair tebrik telefonları aldığını söyleyen  Yüksel; “Ben bu kitabı akademik bir dille yazıp servis etseydim ve ismini de genel geçer bir ifadeyle tanımlasaydım, emin olun kimsenin dikkatini çekmeyecekti. O yüzden kadın ya da erkek herkesin merak konusu olabilecek anahtar bir kelime seçmenin en akilane yöntem olduğuna karar verdim” dedi.

Adı ve kurgusu çok iddialı olan bu kitabın filmi de şimdiden gişe rekorları kıracak gibi görünüyor.

Banu Yüksel

Kitap Hakkında :

  • Kitap Adı: Kimse Fahişe Doğmaz
  • Yazar: Banu Yüksel
  • Yayınevi: Fraksiyon Yayınları
  • Hamur Tipi: 2. Hamur
  • Sayfa Sayısı: 232
  • Ebat: 15 x 21,5
  • İlk Baskı Yılı: 2021
  • Baskı Sayısı: 1. Basım
  • Dil: Türkçe

Konusu :

Evvel zaman içlerinde mutluluklar yok imiş, Namus dedikleri her şey bir bedende gizliymiş. Sonra kötü insanlar gelip gelip gitmişler. Çığlıkları gözyüzüne karıştırıp sövmüşler. İçindeki masum kızı, öldürdüler vay anam, Kirli bir lamba yalap da, söndürdüler vay aman.

Banu Yüksel

Banu Yüksel Hakkında;

24 Haziran 1975 İstanbul doğumlu olan yazarımız Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır. Uzun yıllar kamu ve özel sektöre yönetim ve yönetim sistemleri danışmanlığı ve eğitmenliği yapan yazarımız aynı alanda uluslararası baş denetçidir.

2019 yılında yayınlanan Derinden adlı aşk romanı ile edebiyat dünyasına hızlı bir giriş yapan yazarımız, 2021 yılında yayınlanan yeni romanı Kimse Fahişe Doğmaz ile de ezberleri bozmaya devam etmektedir. Yeni kitabı öncesinde Mersin Üniversitesi Kadın Araştırmaları Anabilim Dalında ikinci yüksek lisansını yapan yazarımız, halen Amerika’da bir üniversitede Davranış Bilimleri Doktorasına devam etmektedir.

Romanlarındaki ana kadın karakterlerin duygularını okurlarına daha net geçirebilmek adına Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olan şarkılı kitap projesini hayata geçiren yazarımız, bu şarkıların beste ve güftesini de kendisi yapmakta ve stüdyoda ilgili şarkıları bizzat seslendirerek farklılık yaratmaktadır.

*****

Read Previous

Göğebakan, “Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılını Çok Görkemli Kutlayacağız”

Read Next

28 Kasım 2021 Pazar Günün Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: