Göğebakan, “Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılını Çok Görkemli Kutlayacağız”

Göğebakan, “Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılını Çok Görkemli Kutlayacağız”

Haber : Vahit Şahin

  • Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, “Sayın Valimiz Süleyman Elban ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar öncülüğünde 100.yılımızı sadece 5 Ocak’ta değil, tüm yıla yayacağız”
Mahmut Göğebakan

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, Adana’nın kurtuluşunun 100. Yıl kutlamalarını sadece 5 Ocak’ta yapıp bitirmeyeceklerini tüm yıla yayacaklarını söyledi.

Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Aralık ayında başlamak üzere hazırlıklar yaptıklarını belirten Göğebakan , “Aralık ayında haftada iki gün Şakirpaşa Konağı ile Şıh Cemli Nardalı konaklarında konserler vereceğiz. Bu etkinlikler bir ay devam edecek. 5 Ocak 2022 Çarşamba günü Taşköprü üzerinde 100.Yıla atıfla yüz kişiyle Adana yöresi halk oyunları gösterisi yapılacaktır” dedi.

Başkan Zeydan Karalar’ın 100. Yılla ilgili çok özel bir çalışma yaptığını da kaydeden Göğebekan, “Tarih Vakfı ile birlikte Vakıf Başkanı Mehmet Alkan hocamıza bir araştırma yaptırıyoruz, bu araştırmayı kitap haline getirip, halkın hizmetine sunacağız. Bugüne kadar Adana’nın kurtuluş savaşında rolünü çok iyi anlatılamadığını düşünüyoruz, bu kitap, Adanalının büyük mücadelesini daha ön plana çıkaran bir eser olacaktır” dedi.

Atatürk’ün Adana seyahatleri ile ilgili bir de resim sergisi açılacağını ifade eden Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, arşivlerden Atatürk’ün Adana ziyaretleri ile fotoğraflarının yeniden incelendiğini sözlerine ekledi.

*****

Read Previous

‘K-Kültür Gecesi’ Etkinliği Büyüledi

Read Next

Banu Yüksel & “Kimse Fahişe Doğmaz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: