2022 Turgut Özakman İlk Roman Yarışması Sonuçlandı

2022 Turgut Özakman İlk Roman Yarışması Sonuçlandı

Haber : Kemal Gönüleri

Edebiyatımıza Yeni Yazarlar kazandırmak amacıyla daha önce roman türünde bir kitabı yayımlanmamış Yazarlara açık olarak düzenlenen Yarışmaya, 94 Yazar ilk romanlarıyla katıldı.

Bilgi Yayınevi‘nden yapılan yazılı açıklamada 2022 Turgut Özakman İlk Roman Yarışması ile ilgili olarak:

“Çimen Günay-Erkol, Hidayet Karakuş, Şule Tüzül, Hürer Ebeoğlu ve Mesut Örs’ten oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda birinciliğe Devridaim isimli dosyasıyla Ezgi Tanergeç değer görüldü.

Yarışmaya gönderdikleri eserleriyle değer katan yazarların hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, birinciliği kazanan Ezgi Tanergeç’i tebrik ediyoruz.

Saygılarımızla, Bilgi Yayınevi ” denildi.

Ezgi Tanergeç

Ezgi Tanergeç Hakkında :

1980 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü bitirdi. Öğrencilik yıllarından itibaren çalışma hayatına dahil oldu. NTV İzmir büroda stajyerlik yaparak yayın dünyasına adım attı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a yerleşti. On üç yıl İstanbul’da yaşadı. Bu sürede çeşitli televizyon kanallarında çalıştı, fotoğrafçılık yaptı.  Medyadaki deneyimlerini daha sonra çeşitli kurumlarda basın danışmanlığı yaparak değerlendirdi. 2016 yılında İzmir’e geri döndü.

İlkokul yıllarında kompozisyon yarışmalarında aldığı ödüllerle artan yazma isteği, ortaokul ve lisede yazdığı hikâye ve denemelerle hobiye dönüştü. Medyada ve basın danışmanı olarak görev yaptığı yıllarda; haberler, basın bültenleri, tanıtım yazıları, web sitesi içerikleri, röportajlar gibi metinler hayatında büyük bir yer tutarken; sektör değiştirince oluşan boşluğu doldurmak için yeniden hobi olarak yazmaya başladı. “Deli Sabri” adlı uzun metraj bir film senaryosu bulunuyor. İlk romanı “Devridaim”i 2020’de yazmaya başladı, 2022’de tamamladı.

*****

Önceki

Bedri Baykam’ın Eserleri Miami ArtWeek’de

Sonraki

Aura / Contemporary Türkish Art” Sergisi Hollanda’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar