Aura / Contemporary Türkish Art” Sergisi Hollanda’da

Aura / Contemporary Türkish Art” Sergisi Hollanda’da

Haber : Kemal Gönüleri

  • 18 Çağdaş Türk Sanatçının Katıldığı “Aura / Contemporary Türkish Art” Sergisi Hollanda Pulchri Studio Art Center’de Açılıyor.
AHMET ÖZEL_Yeniden Doğuş,Reborn Tuv.üz.y.boya, Oil on canvas,175×115 cm, 2020

Türk Çağdaş Sanatını tanıtmak amacı ile düzenlenen “Aura/ Contemporary Türkish Art” sergisi, Hollanda’nın Den Haag (Lahey) kentinde yer alan Pulchri Studio Sanat Merkezi’nde 3 Aralık’ta açılıyor. 1 Ocak 2023’e kadar açık kalacak sergiye, yaşayan ve eserleriyle öne çıkan 18 Çağdaş Türk sanatçısı katılıyor. Bağımsız Sanat Vakfı’nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan serginin koordinatörlüğünü Bağımsız Sanat Vakfı Başkanı Hülya Yazıcı, küratörlüğünü Ahmet Özel üstleniyor.

Kerim Kılıçarslan,Noon light, 30×50 cm, 2022 Democracy

Resim ve enstalasyon olmak üzere toplam 84 eserin yer alacağı sergiye sanatçı olarak Ahmet Özel, Bahar Kocaman, Bahri Genç, Berna Erkün, Engin Beyaz, Erhan Lanpir, Erkan Özdilek, Feride Binicioğlu, Figen Batı, Hülya Yazıcı, Kerim Kılıçarslan, Korkut Tiryaki, Mehtap Özdemir, Müfit İşler, Nur Özalp, Ruşen Eşref Yılmaz, Sabahat Çıkıntaş ve Şeniz Aksoy katılıyor.

Hollanda Pulchri Studio Art Center’da gerçekleşecek olan sergi, geçmişi uzun yıllara dayanan Türk-Hollanda kültürel ilişkilerine çağdaş sanat üzerinden bir ivme kazandırarak, iki ülke arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirmeyi hedefliyor.

Nur Ozalp Rabbit Hole 2022 Acyrl on Canvas 140×200 cm

Aura/ Contemporary Turkish Art, dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, sanatın etkin diliyle ‘dostluk’ ve ‘barış’ söylemine vurgu yaparak, ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı, amaçlıyor.

Sergi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Anadolu Ajansı, T-Art log, CitySan, İkbal sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Pulchri Studio Art Center

Adres : Lange Voorhout 15, 2514 EA Den Haag, Hollanda

*****

Önceki

2022 Turgut Özakman İlk Roman Yarışması Sonuçlandı

Sonraki

Hasan Cem Araptarlı & İstanbul Balıkçıları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar