KİTAP EN GÜZEL HEDİYEDİR

KİTAP EN GÜZEL HEDİYEDİR

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Harika Ören

İstanbul Sanat Magazin Köşe Yazarlarından Ressam, Sanat danışmanı ,Harika Ören ;  Efecehaber İnternet Gazetesinin yazarlarının yazılarından derlenen ” Efece Yazarlardan HAYATA BAKIŞ’’ adlı kitabı, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a hediye etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.Ahmet Ataç ve Harika Ören, Tepebaşı Belediyesi Karikatürlü Ev’de bir araya geldiler. Yazar, ressam, sanat danışmanı Harika Ören, Efecehaber yazar yazılarından derlenen, içinde kendi yazılarından da bir demet bulunan  ‘’ Efece Yazarlardan HAYATA BAKIŞ’’ adlı kitabı, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a hediye etti.Kent kültürüne yatırımlarıyla, sanatı tüm şehre yayarak, her yıl düzenlenen artık uluslararası olan sanat çalıştayı ile kente yeni bir gelenek kazandırmaya çalışan Dt. Ahmet Ataç ‘’ Kitap en güzel hediyedir. Hele ki otuz yazarın Hayata Bakışı’nı içinde taşıyorsa. ‘’ diyerek aldığı  kitabı inceleyerek, teşekkürlerini iletti.

Harika Ören, 2012 yılında Eskişehir’de o zaman adı Tepebaşı Belediyesi Sanat Merkezi Sergi Salonu adını taşıyan tarihi mekanda ‘’AHH AŞK!’’ isimli 7. kişisel sergisini açtı. Aynı zamanda 3. Ulusal Eskişehir Çalıştayı’na katılma olanağı buldu.  Ören,  bir müddet Eskişehir’de yaşamış, Eskişehir’e olan hayranlığını daima dile getiren bir sanatçı. Ören ve Ataç, karikatürlü Ev’in hayata geçirilişi, Hayata Bakış kitabı,Tepebaşı Belediyesi etkinlikleri, yeni sanatsal arayışları, Öncü Kadınlarımız Sergisi müze alanı arayışları, Çağdaş Eskişehir Müzesi ve yeni sergi oluşturma konuları üzerine sohbet ettiler.

‘’Kırmızı Kanape’’ köşesiyle İstanbul Sanat Magazin yazarı ve Sanat danışmanımız Harika Ören aynı zamanda Efecehaber Gazetesi  yazarı, Efecehaber Kültür ve Sanat Eki Birdemetnergis’in  imtiyaz sahibidir. Efecehaber Anayurt Gazetesi köşe yazarıdır. Akpınar Dergisi Sorumlu Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan sanatçı yurt genelinde 10 kişisel resim ve bir fotoğraf sergisi açmıştır.

Kapak resmi Harika Ören imzası taşıyan ‘’Efece  Yazarlardan HAYATA BAKIŞ’’ bir gazetenin yazarlarının, köşe yazılarının toplandığı ilk kitap olma özelliğini taşıyor.

Çağdaş, laik Atatürk ilke ve devrimlerinden  ödün vermeyen, farklı fikir ve görüşe sahip, birbirinden değerli,  otuz seçkin yazarın köşe yazılarından hayata bakışlarının değerlendirildiği  ‘’Hayata Bakış’’ kitabı Efecehaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi M. Yahya Efe tarafından derlendi. M.Yahya Efe, Harika Ören, Orhan Selen’den oluşan yayın kurulunun, titizlikle seçtiği köşe yazılarından oluşan ‘’Efece Yazarlardan Hayata Bakış ‘’ kitabı genç kuşaklara, yol gösterirken, düşünme ve sorgulama fırsatı yaratma amacını taşıyor.

Kitabın içinde bestesi Alaaddin Yavaşca, güftesi Yasemin Efe’ye ait bir ’’ Efecehaber Marşı ‘’  bulunuyor.  Değerli yazarlar, Prof. Dr. Anıl Çeçen, Yekta Güngör Özden, Harika Ören, Hüseyin Toprak, Nusret Kebapcı, Münevver Özcan, M.Yahya Efe’nin yazılarının yer aldığı kitapta yer alan, Mehmet Kadıoğlu’nun ‘’Efece Haber’de’’ başlıklı şiiri dikkat çekiyor.

’’Efece Yazarlardan HAYATA BAKIŞ” 2016 yılında basıldı. Yakın zamanda İmza günü ile tanıtımının yapılacağı kitabın yanı sıra , diğer taraftan da bir  ikincisinin basım hazırlıkları sürüyor.

*****

Read Previous

ANADOLUM TOPRAĞIM ÇİÇEĞİM

Read Next

ŞERMİN GÜNER DOSTLUK SERGİSİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: