Yusuf Taktak’ın Yeni Sergisi Brieflyart’ta Açıldı

Yusuf Taktak’ın Yeni Sergisi Brieflyart’ta Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Yusuf Taktak’ın Son Dönem Eserlerinden Oluşan “Başka Zaman – Başka Mekan” Başlıklı Kişisel Sergisi Brieflyart’ta Açıldı.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 14 Eylül’de Brieflyart Galeri’de Bedri Baykam, Doğan Paksoy, Koray Ariş, Meriç Hizal, Bünyamin Özgültekin, Server Demirtaş, Sinan Demirtaş, Emre Zeytinoğlu, Mustafa Karyağdı, İsmet Değirmenci, Altan Çelem, Can Aytekin, Nazım Alpman, Tümer Metin, Yahşi Barazgibi tanınmış isimlerin de katılımlarıyla gerçekleşen özel bir davetle ziyarete açıldı. Sanatçının tuval resimleriyle birlikte, kutuların içine karışık teknikle yaptığı son dönem çalışmalarının yer aldığı sergi, 15 Ekim 2023 tarihine kadar Brieflyart’ta görülebilir.

Gümüşsuyu’nda yer alan Brieflyart, 14 Eylül-15 Ekim 2023 tarihleri arasında ressam ve akademisyen Yusuf Taktak’ın yeni kişisel sergisi “Başka Zaman – Başka Mekan”a ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, her sergisinde olduğu gibi resimlerinin yanı sıra üç boyutlu işlerinin de yer aldığı bir eser seçkisini Brieflyart’ta sergiliyor. Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapan Yusuf Taktak, resimlerinde ve büyük kutular üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarında gerçek ve yanılsamayı birlikte değerlendiriyor. “Başka Zaman – Başka Mekan” sergisinde yer alan eserlerde, son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi de izleyiciye yansıyor.

Sergi için hazırlanan katalogda, tüm işlerin yanı sıra Nusret Polat’ın Yusuf Taktak ve sanat pratiği üzerine kaleme aldığı yazısı da yer alıyor.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 15 Ekim’e kadar salı-cumartesi günleri 10.00 – 19.00; pazar günleri 13.00 – 19.00 saatleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edilebilir.

Yusuf Taktak Hakkında

1951 Bolvadin’de doğdu. 1969-70 döneminde girdiği İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nden 1974’de mezun oldu. Aynı yıl Salzburg Yaz Akademisi Prof. Mario Deluigo öğrencisi oldu. 1976’da İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ve Prof. Adnan Çoker Atölyesi’nde asistanlık yaptı. Her iki kurumdan da 1990’da istifa etti.

W Kısa bir süre Yeditepe Üniversitesi ve 2005’den 2016’ya dek YTÜ Bileşik Sanatlar bölümünde görev yaptı. Beyoğlu’ndaki atölyesinde çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında 29 kişisel sergi açmış ve aynı şekilde karma sergilere katılmıştır. Türk sanatıyla ilgili sergiler düzenlemiş, Öncü Türk Sanatı, Günümüz Sanatçıları, Modern Türk gibi önemli sergileri yapmış, Plato dergisini çıkarmıştır.

Önceki

Neslim Güngen & “Zorla Güzellik Olur”

Sonraki

Şehir Tiyatroları’nda Sezon “Bu Memleket Bizim” ile Başlıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar