Türkiye Yayıncılık Kurultayı Çevrimiçi başlıyor

Türkiye Yayıncılık Kurultayı

Çevrimiçi başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • 25-26 Haziran’da Çevrimiçi Gerçekleşecek olan 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’ın Programı Açıklandı.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin (TYB) 25-26 Haziran 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştireceği 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’ın detaylı programı açıklandı. M.S.G.S.Ü. Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Fahri Aral, TYB Başkanı Kenan Kocatürk, Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkanı Hugo Setzer ve Lübnanlı dünyaca ünlü yazar Amin Maalouf’un açılış konuşmalarıyla başlayacak olan kurultayın kapanış konuşmasını ise edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden Murathan Mungan yapacak. Türkiye’den ve dünyadan, farklı alanlarda uzman yayıncıları, yazarları ve yayıncılık paydaşlarını buluşturan 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’da; yayın dünyasında ve kitap tedarik zincirinde yeni dönem, yayıncılıkta dijital seçenekler, telif hakları, yazılı kültürü koruma yasası ve okuma kültürü mercek altına alınacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin iki yılda bir düzenlediği Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nın dokuzuncusu, bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle 25-26 Haziran 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. Kurultay bu yıl, Türkiye Yayıncılar Birliği’ne uzun yıllar hizmet vermiş eski başkanlardan Çetin Tüzüner’in anısına adanıyor.

9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online, 25 Haziran Perşembe günü saat 10.00’da M.S.G.S.Ü. Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Fahri Aral, TYB Başkanı Kenan Kocatürk, Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkanı Hugo Setzer ve yazar Amin Maalouf’un açılış konuşmaları ve Çetin Tüzüner anması ile başlayacak. Kurultayın ilk günü 10.40’ta “Yayın Dünyasında Yeni Dönem”; 13.30’da “Yayıncılıkta Dijital Seçenekler”; 14.50’de ise “Telif Haklarında Olası Gelişmeler” başlıklı paneller ile devam edecek.

Kurultayın ikinci günü ise 26 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkan Yardımcısı Bodour Al Qasimi ile Arjantinli yazar ve çevirmen Alberto Manguel’in konuşmalarıyla başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından saat 10.30’da “Kitap Tedarik Zincirinde Yeni Dönem”; 13.30’da “Yazılı Kültürü Koruma Yasası İçin Yeni Bir Yol”; 14.50’de ise “Okuma Kültürümüz ve Geleceğe Bakış” başlıklı paneller düzenlenecek. Sektörün öncelikli sorunlarının ayrıntılarıyla tartışılacağı 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online, edebiyatımızın en önemli şair ve yazarlarından Murathan Mungan’ın konuşmasıyla sona erecek.

9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online, Türkiye’den ve dünyadan uzman yayıncıları ve yayıncılık paydaşlarını internet üzerinden bir araya getirerek yayıncılık sektörünün geleceğine ışık tutmayı hedefliyor. Kurultay programında yer alan oturumlar, sektörün geçirdiği bu olağanüstü dönemde ortak sorunları, ihtiyaçları ve eğilimleri üretken bir diyalog zemininde gündeme taşıyor.

Yayıncılık dünyasına ve kitaplara ilgi duyan herkesin katılımına açık olan 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’a katılmak için internet üzerinden form doldurularak kayıt yaptırılması yeterli.

Bilgi için: info@turkyaybir.org.tr

turkyaybir.org.tr

25 Haziran 2020, Perşembe – “9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Onlıne”

Yer: Zoom Webinar – https://us02web.zoom.us/j/87848593399  Meeting ID: 878 4859 3399

Saat: 10.00 – 16.25

26 Haziran 2020, Cuma – “9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Onlıne”

Yer: Zoom Webinar- https://us02web.zoom.us/j/85775195955 Meeting ID: 857 7519 5955

Saat: 10.15 – 17.00

TÜRKİYE YAYINCILAR BİRLİĞİ HAKKINDA

Uluslararası Yayıncılar Birliği’nin (International Publishers Association–IPA) Türkiye’yi temsil eden üyesi Türkiye Yayıncılar Birliği; yayıncılık mesleğini geliştirmek, sektörel sorunları çözmek, korsanla mücadeleye destek sağlamak, telif hakları ile yayınlama özgürlüğünü korumak, okuma kültürünün gelişimine katkıda bulunmak ve Türkiye’yi uluslararası boyutta bir yayıncılık merkezi haline getirmek için çalışıyor. 1985 yılında kurulan Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ise Kenan Kocatürk tarafından yürütülüyor.

*****

Read Previous

“Ceviz Ağacı” ile “Omar ve Biz” Cannes’da

Read Next

Süreyyya Evren’le Arter’de Bir Sefer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: