“Ceviz Ağacı” ile “Omar ve Biz” Cannes’da

“Ceviz Ağacı” ile “Omar ve Biz” Cannes’da

Haber : Kemal Gönüleri

TRT ortaklığı ile çekilen “Ceviz Ağacı” ile “Omar ve Biz” filmleri, dünyanın en prestijli film festivali olarak kabul edilen Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak düzenlenen Cannes Film Festivali‘nde Türk sinemasının uzun ve kısa metraj ile belgesel türlerinde üretilmiş ya da geliştirme aşamasındaki filmleri uluslararası alanda tanıtılacak.

22-26 Haziran tarihleri arasında 8 bin 500 sinema profesyoneli ile 250 satış temsilcisini buluşturacak festivalde, TRT ortak yapımı “Ceviz Ağacı” filmi ise festival kapsamında düzenlenen market gösterimi arasında yer alacak. Film 24 Haziran Çarşamba (bugün) 19.30‘da gösterimde olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli ve TRT ortaklığı ile çekilen ödüllü “Omar ve Biz” filmi de tüm dünyanın beğenisine sunulacak.

Bu yıl film yarışmasının yapılmayacağı “Cannes Online” ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalde TRT ortak yapımları dışında, “7. Koğuştaki Mucize”, “Biz Böyleyiz”, “Deliler” ve “Ailecek Şaşkınız” gibi Türk Filmleri de sinemaseverlerle paylaşılacak.

*****

Önceki

Fatma Dirik Üner ”NE-F-ES” Resim Sergisi

Sonraki

Türkiye Yayıncılık Kurultayı Çevrimiçi başlıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar