“Koza Lif” Sergisi Açılıyor

“Koza Lif” Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Kırım Tatarı Sanatçı Safinar Naiboğlu ile Barış Semi Aynacı‘nın Koza Lif Sergisi, 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü, Sarıyer Belediyesi Belediye Binası 1.Katı’nda Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Ünlü Şarkıcı Bestekar Günay Naiboğlu‘nun eşi olan Kırım Tatarı Sanatçı Safinar Naiboğlu, Koza Lif Sergisi hakkında ;

“Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde öğrenim görmekteyiz. Yağlı boya resimlerinden farklı olarak, iplerden resimler yapmaktayız. Bölüm Hocamız Sayın Dr. Özcan Uzkur’un yakın destek ve teşvikleri ile Değerli Sınıf Arkadaşım Barış Semi Aynacı ile eserlerimizi birleştirerek sergimizi oluşturduk.

Koza ismi ise çalışmalarımızdaki ana malzemenin ip olmasından atıfla koymuş olduğumuz bir isim. Sergimiz bu Koza’yı oluşturan çalışmalarımızdan meydana geliyor.” dedi.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü Öğretim Üyesi Sayın Dr. Özcan Uzkur Koza Lif Sergisinde yer alan eserlerin yapım tekniği hakkında:

“Yağlı boya resimlerinden farklı olarak, iplerden resimler yapılmaktadır. Koza sergisi, form-kompozisyon ilişkileri içerisinde soyut anlatımlar yakalayarak ip, keçe, flok, kumaş vb. gibi tamamen tekstil malzemeleri kullanarak yapılan eserlerden oluşuyor.” dedi.

Safinar Naiboğlu ile Barış Semi Aynacı‘nın “Koza Lif” Sergisi, 1 Haziran akşamına kadar Sarıyer Belediyesi Belediye Binası 1.Katı’nda Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Sarıyer Belediyesi Belediye Binası

Adres: Pınar, Günyüzü Sokak No:2, Sarıyer

*****

Read Previous

Yaratıcı Yazarlık

Read Next

23 Mayıs 2022 Pazartesi Günün Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: