K.Muzaffer Gençer’in Eserleri, Paris’te 2020’yi Uğurladı

K.Muzaffer Gençer’in Eserleri,

Paris’te 2020’yi Uğurladı

Haber : Kemal Gönüleri

Şair, ressam K.Muzaffer Gençer‘in tabloları, Paris’te Azerbaycan’lı ve İtalyan ressamların eserleriyle birlikte sergilendi. Sergi, La Galerie Beaute Du Matin Calme‘de ünlü Azerbaycan’lı ressam Prof.Asmar Narimanbekova küratörlüğünde düzenlenerek, İtalya’da art studio sahibi Loretta Larkina birlikteliği ile gerçekleşti

Sergi 17-23 Aralık 2020 tarihlerinde pandemi önlemleri dikkate alınarak Sanatseverler tarafından ziyaret edildi.

Sergide; tek Türk Ressam olan K.Muzaffer Gençer‘in 4 ekspresyonist yapıtı yer alırken , 26 sanatçının özgün eserlerinin yer aldığı Sanat Etkinliği 2020 ‘yi uğurladı.

Şair, ressam K.Muzaffer Gençer :

“Pandemide sanat ,hayatın güzel gerçeklerini hatırlatıyor.Yapıtlarımın pandemide de Paris’te sergilenmesi ve izlenmesi nedeniyle kıvançlıyım ve gururluyum. Ben de güzel bakıyorum bu hayata sevgi dolu, mutlu ve umutlu.” dedi ve şiiri ile devam etti.

MERHABA

Yarınlara

Merhaba

Daha güzel

Daha mutlu

Daha sağlam

Gurur duy

Yaptıklarınla

Mutlu ol

Yapacaklarınla

Kaygılanma

Yarınlara

Merhaba

K.Muzaffer Gençer

K.Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli, 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4, Paris Corrado Bortone Galeri’de 1 ve La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 1 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli)’de 7, Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 3 karma ve toplamda 250’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yeralmıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

Bir Kış Masalı ; Salda Kayak Merkezi

Read Next

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 Özel Ödülleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: