İKL SANAT’tan “Bizim Kadınlarımız”

İKL SANAT’tan “Bizim Kadınlarımız”

Haber : Özlem Özdemir

İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu‘nun yeni Karma Sergisi “Cumhuriyetimizin 100.yılında Bizim Kadınlarımız” Resim – Heykel Sergisini, Ankara’da BRHD 1970 ,Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi’nde Sanatsever dostları ile buluşturuyor.

Nihal Kaya Aras ile Melek Çile Ünsal‘ın küratörlüklerinde gerçekleştirilecek olan Sergi, 3 Kasım 2023 Cuma günü saat: 18.00‘de düzenlenecek bir kokteylle açılacak.

Ressam Alev Burhanoğlu Velidedeoğlu‘nun Başkanlığını yürüttüğü İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu‘ndan Ayla Göcek, Ayten Parteş, Dilek Alibek Öztürk, Dilek Gürsoy Day, Fatma Dilek Kökel, Fatma Nişancı, Filiz Usta, Filiz Kınalı Kundakçı, Füsun Dur, Handan Atılgan, Hülya Midilli Meier, Melek Çile Ünsal, Nedret Yelkenci Acar, Nihal Kaya Aras, Nurseli Uyanık, Özlem Özdemir, Perihan Çiftçi, Özdabak, Perinur Bayburt, Rezan Ergün Sezgin, Saliha Yavuz, Yasemin Dinçer, Ziynet Süleymanoğlu Uzuner ve Zümrüt Kulaç eserleri ile sergiye renk katacaklar.

İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu‘nun yeni Karma Sergisi “Cumhuriyetimizin 100.yılında Bizim Kadınlarımız” Resim – Heykel Sergisi 15 Kasım‘a kadar BRHD 1970 ,Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi‘nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

BRHD 1970 ,Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi

Adres : Sukarno Caddesi No: 44/1 Yıldız/Çankaya

İKL Sanat – İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu Hakkında;

İKL SANAT “yani İstanbul Kız Lisesi Sanat Grubu; 13 Kasım 2020 Tarihinde Eğitimci Ressam Alev Burhanoğlu-Velidedeoğlu tarafından kurulmuş olup, 60 İstanbul Kız Lisesi mezunu kadın ressamdan oluşmaktadır.

Kuruluş amacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kız lisesi sıfatıyla İstanbul Kız Lisesi’nin ruhunu yaşatmak, sanatçı dayanışması içinde kendimizi ve birbirimizi daha çok geliştirmek,sergiler açmak ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde sanatçı duyarlılığı ile yer almaktır.

İKL SANAT İstanbul’da karma sergiler açmış, Eskişehir Sanat Derneği’nin düzenlediği çeşitli karma Sergilere katılmış ve Çorum Belediyesi’nin Sponsorluğunda PUDUHEPA Sergisini düzenleyip, İskilip’te İKL SANAT Ormanını kurmuştur.

*****

Önceki

Sempozyumda Kültür Sanat Masaya Yatırıldı

Sonraki

ÇDSO’dan Cumhuriyet Konserleri

One Comment

  • Sergimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder bütün sanat severleri açılışımıza bekleriz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar