Dr. Nabat Garakhanova, Marka’nın Tanıtımını Yaptı

Dr. Nabat Garakhanova, Marka’nın Tanıtımını Yaptı

Haber ve Fotograflar : Şaheste Günday

MEZO Dijital Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital İletişim Uzmanı Dr. Nabat Garakhanova’nın, pandemi nedeniyle artan dijital kullanıma ışık tutacak #dijitalekalptenbağlı marka isimli kitabının tanıtımı İstanbul Feriye Sarayı‘nda düzenlenen toplantıda çok sayıda Basın Mensubunun katılımı ile yapıldı.

Toplantıyı İstanbul Sanat Magazin adına Yeni Ana Dergisi İmtiyaz Sahibi Şaheste Günday yerinde izledi

KTO Karatay Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan Dijital kullanıma ışık tutacak #dijitalekalptenbağlı marka isimli kitap, Türkiye’de ilk kez basit bir anlatımla fenomenlikten web sitesi kurulumuna, dijital ebeveynlikten dijital terminoloji sözlüğüne kadar dijitale dair merak edilen tüm sorulara cevap veriyor.

Pandemi dönemiyle birlikte dijitalleşmenin hızı 5 yıl önceye çekilirken, dijitalleşmenin gerçekte ne olduğu konusu da gündeme geldi. Uzun yıllardır dijital üzerine hem akademisyen kimliği hem de iş hayatındaki çalışmalarıyla tanınan MEZO Dijital Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital İletişim Uzmanı Dr. Nabat Garakhanova, mesleki deneyimlerini #dijitalekalptenbağlı marka isimli kitapta anlattı.

KTO Karatay Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan kitap, basit anlatımıyla dikkat çekiyor. Kitabın yazım dili oluşturulurken, dijitaldeki okuma hızı dikkat edildi. “Dijitale dair çok şey söyleniyor. Basit bir anlatımla herkesin kafasındaki sorulara cevap vermek istedim. Dijitalde bir metni okumak için maksimum 2 dakika ayırıyoruz. Kitabın sayfalarını da kurgularken bunu dikkate aldık ve kişilerin okuduklarını daha detaylı okumaları ya da kitapta anlatılan örnekleri video olarak izlemeleri için her sayfaya karekod yerleştirdik” diyen Garakhanova, kitapta sosyal medya fenomenliğinden dijital ebeveynliğe, dijital terminoloji sözlüğüne ve hatta web sitesi kurulumuna kadar tüm bilgileri aktarıyor.

Yayınevi: KTO Karatay Üniversitesi Yayınları

Sayfa: 290 sayfa

*****

Read Previous

Dünya Sağlık Günü

Read Next

8 Nisan 2021 Perşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: