Bodrum’da Eğlence Mekanları Açıldı

 

Haber : Erol Ünal

Bodrum’da gazinolar açılmaya başlandı. 4 aydır sahne alamamış olan Saadet Erdoğan da 4 ay sonra ilk defa bu hafta itibariyle Bodrum’da Bitez‘in tanınmış Restaurant’larından Güzelgün Sahnesi’nde sevenleri ile buluşmaya başladı. Bitez Konacık Mahallesi Adliye Caddesi’ndeki Güzelgün mekanında şarkılarını seslendiren sanatçı Saadet Erdoğan 14 Mart 2020’de son kez aynı yerde sahneye çıkmıştı. 4 ay sahneye ara veren sanatçı her Cumartesi aynı sahnede kaldığı yerden devam ediyor.

Bodrum eğlence hayatının ünlü sanatçılarından Saadet Erdoğan: “Sahnemiz başlıyor. 4 aylık hasret sona eriyor. Start veriyoruz, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Her cumartesi açık havada ve tüm hijyen kurallarına uygun bir şekilde Güzelgün Restaurant’ın büyük arka bahçesinde sahne alacağım” dedi.

İlk gece sahne harika geçti. Su Restaurant sahibi Murat bey, Firuzan hanım, Cafer Erdoğan ve misafirleri, Dilek Girgin, Uğur bey ve misafirleri, Gümbet Deveci Restaurant sahibi Ahmet Özkan, Osman bey ve misafirleri, Turgutreisten Emlak Gurubu Ülkü hanım, Elif Bilmez, Sema Deliceli , Ceylan hanım, Almanya’dan Orhan Atalay, Yasemen Berber, Belgin hanım ve değerli dostları, Bodrum Zümrüt Otel Sahibi Ahmet bey, Bedir Doğu, Gümüşlükten Tiyatro sanatçısı İlhan Kilimci, Tevrat bey ve misafiri, Dilek Demircan, Gamze Güzelgün, Ali bey sanatçı Saadet Erdoğan’ı ilk gecesinde yalnız bırakmadılar.

Sanatçı Saadet Erdoğan’a Müzisyen arkadaşları Behçet Gezgin ve kemanda Hüseyin Ürk eşlik etti.

Bodrumda ilgi gören sanatçıların başında yer alan Saadet Erdoğan 2002’de Sahne ve stüdyo çalışmaları devam ederken İstanbul’da Özel Pera Güzel Sanatlar Opera Şan Bölümü’nü bitirmiş.

Saadet Erdoğan 4 ay sonra sahneye çıktığı Güzelgün Restaurant Sahnesinde-1;

Saadet Erdoğan 4 ay sonra sahneye çıktığı Güzelgün Restaurant Sahnesinde-2;

SAADET ERDOĞAN Kimdir?

Müzik hayatına çok sesli “Oktav Vokal” grubu’nu kurarak başladı. Aynı zamanda sahne ve stüdyo çalışmaları devam ederken İstanbul’da Özel Pera Güzel Sanatlar’da “Opera Şan” bölümünü bitirdi. Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Selami Şahin, Özcan Deniz, Gökhan Özen, Davut Güloğlu, Alişan, İzzet Yıldızhan, Berdan Mardini, Latif Doğan, Zekeriya Ünlü, Atilla Taş, Murat Kurşun, Yaşar İpek, Safiye Soyman, Müslüm Gürses, Mahmut Tuncer, Devran Çağlar, Ebru Yaşar, Aylin Coşkun ve Petek Dinçöz gibi birçok sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında vokalist olarak eşlik etti. Radyo Tv çıngılları, film müzikleri, çeşitli seslendirmeler ve dublaj çalışmaları yaptı. İstanbul Topkapı Orkestrası, Grup Five Star Orkestrası, Grup Dolçe Orkestrası, Grup Armoni Orkestrası, Grup Vizyon Orkestrası gibi çeşitli orkestralarda solistlik yaptı.

Birçok ünlü sanatçıyla turne, ekstra ve festival konserlerinde solist olarak yer aldı. Saadet Erdoğan aynı zamanda profesyonel şarkı sözü yazarı ve bestecidir. Yazdığı bazı şarkı sözleri çeşitli şiir dergisi ve gazetelerde yayımlandı. Şarkı sözü ve bestelerinden

bir kısmı bazı sanatçılar tarafından albümlerinde seslendirildi.

Yaşadığı yer Bodrum olmakla birlikte, İstanbul, Ege ve Akdeniz’in 5 yıldızlı otel, tatil köyü ve seçkin eğlence mekanlarında solist olarak çalışmaya devam ediyor. Eğitim ve deneyimi sonucunda sahne çalışmalarında geniş repertuarıyla birlikte, Türkçe Pop, Türk Sanat Müziği, Fantazi, Güncel, ve Türk Halk Müziği eserlerini seslendiriyor.

Saadet Erdoğan‘ın az bilinen bir yönü Dalgıçlık yapmasıdır. Su sporlarıyla ilgilemektedir. Bir yıldız brovesi bulunmaktadır.

*****

Önceki

Levent Seçer’den bir Öykü; “Beni Affet”

Sonraki

“Temmuz Esintisi” Sergisinin Videosu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar