Bodrum HGC Art Gallery’de “Grup Sergisi”

Bodrum HGC Art Gallery’de

“Grup Sergisi”

Haber: Erol Ünal

Seçil Çiftçi, İrem Diker, Murat Tefek, Deniz Barlas, Ekin Ünlü, Nebahat Karyağdı ve Derya Öngün Köse’nin katıldığı “Grup Sergisi” 4 Temmuz Cumartesi 17:00’de HGC Art Galeri’de sanat severlerle buluşacak. Ziyaretçiler COVİD-19 Tedbirleri kapsamında sosyal mesafeli olarak 6 kişilik gruplar halinde sergiye alınacak.

29 Ağustos’a kadar devam edecek sergi pazartesi hariç 14:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek..

SEÇİL ÇİFTÇİ

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı mezunu olan Seçil Çiftçi Penta Elektronik Medikal Sistemler A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü, Kalite Yönetim Sistemleri Temsilcisi ve ISG Proje Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Güzel sanatlara olan ilgisi resim sanatı ile uğraşan annesi ile başlayan Çiftçi’nin yolu 5 yıl önce Budapeşte’de mandala ile tanışmasıyla ivme kazanmıştır. Mandalayı takı tasarımı ile buluşturan Seçil Çiftçi kıl testere tekniği ile figüratif gümüş takı tasarımlarına hayat veriyor. 

İREM DİKER

1995 yılında Kuşadası’nda doğan İrem Diker 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden yüksek şeref unvanı ile mezun olmuştur. Çok sayıda karma sergi ve yarışmalara katılıp derece alan Diker, seramik ve resim çalışmalarına devam etmektedir. İrem Diker Marmaris’te özel bir okulda Görsel Sanatlar öğretmenliği yapıyor.

MURAT TEFEK

1976 yılında Mersin’de doğan Murat Tefek 2001 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü ikincilikle bitirmiştir. İki kişisel sergi ile birlikte çok sayıda karma ve grup sergilerine katılan Tefek, İstanbul konulu resimleri özgün anlayışına göre resimlerinde işliyor. Kıbrıs Modern Sanatlar Müzesi’nde resimleri bulunan Murat Tefek halen resim öğretmenliği yapıyor.

DENİZ BARLAS

1961 yılında İstanbul’da doğan Deniz Barlas 1982 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Çocukluk yıllarında sanata ve tasarıma olan ilgisi ilerleyen yaşlarda giderek güçlenmiş, 5 kişisel, 5 karma sergiye katılmıştır. Yapıtları İstanbul, Ankara, İzmir, Amsterdam ve Washington gibi kentlerde özel koleksiyonlarda yer alan Deniz Barlas İstanbul ve Bozcaada’daki atölyelerinde resim çalışmalarını sürdürüyor. 

EKİN ÜNLÜ

1983 yılında Ankara’da doğan Ekin Ünlü Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra 10 yıl süreyle avukatlık yapmıştır. Okul yıllarından beri resim yapmaya merakı olan Ünlü, kızı Erin’in doğumundan sonra iş hayatına ara vererek tasarıma yönelmiştir. Doğada bulunan objelerle minyatür masal dünyaları tasarlayan Ekin Ünlü kil, yün, kağıt hamuru gibi farklı malzemelerden de yararlanarak eserlerini oluşturuyor. 

NEBAHAT KARYAĞDI

2004 yılında RH+ Sanat dergisinin düzenlemiş olduğu “Yılın En İyi Genç Ressamı” yarışması ile sanat alanına giren Nebahat Karyağdı beş kez yılın en genç sanatçısı seçilmiştir. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Karyağdı, ülkemizin yanı sıra Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde kişisel ve grup sergileri açmıştır. Miami, Londra, Barselona, Amsterdam, Floransa, Selanik ve Girit’te Contemporary sanat fuarlarına katılan Nebahat Karyağdı Acıbadem’deki atölyesinde sanat çalışmalarına devam ediyor. 

DERYA ÖNGÜN KÖSE

Ankara’da doğan Derya Öngün Köse 2014 yılında Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olmuştur. Gün geçtikçe artan bireysel ve toplumsal şiddetin insan üzerinde yarattığı etkileri eserlerinde konu alan Köse farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Mustafa Ayaz’dan atölye dersleri alan Derya Öngün Köse Eskişehir’deki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. 

*****

Read Previous

Arth Gallery “Frekans”la Açılıyor.

Read Next

Renkli DYOloglar & Beral Madra ve Serhat Kiraz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: