“Balkonumda Kahve Keyfi” Büyükada’da

“Balkonumda Kahve Keyfi” Büyükada’da

Haber : Kemal Gönüleri

Ayşegül Bayraktar‘ın Suluboya ve Akrilik çalışmalarnı içeren Sergisi “Balkonumda Kahve Keyfi” İsimli Resim Sergisi 31 Temmuz Pazartesi günü Büyükada Anadolu Kulüp‘te Sanatseverlerin beğenisine sunulacak..

31 Temmuz Pazartesi günü Saat 17.00’de düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılacak olan sergide Ayşegül Bayraktar‘ın Suluboya ve Akrilik çalışmaları yer alıyor.

Ayşegül Bayraktar‘ın “Balkonumda Kahve Keyfi” İsimli Resim Sergisi 6 Ağustos‘a kadar Büyükada Anadolu Kulüp‘te Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

AYŞEGÜL BAYRAKTAR KİMDİR?

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar , Kadıköy Maarif Koleji ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Çizgi Sanatevi‘nde stilistlik dersleri aldığı dönemde Mahir Güven‘den temel desen eğitimi aldı . Meslek hayatına farklı bir konuda devam etti. Yurtiçi ve yurtdışı için hazır giyim ve haute-couture kolleksiyonları hazırladı ve üretiminde çalıştı . Bir dönem yerel desen çalışmalarımı seramik ile birleştirdi.

ayşegül 1

Sanat çalışmalarına Işıl Özışık ile suluboya, Sait Günel atölyeleri’nde suluboya ve akrilik dersleri alarak devam etti. Zaman zaman farklı hocalarla atölye çalışmalarına katıldı. Halen çalışmalarını Suadiye’deki kendi atölyesinde sürdürüyor.

ayşegül 3

Çoğunlukla, yaşadığı İstanbul Adaları ve İstanbul manzaraları ile duyarlı olduğu konuları ele alarak, Gerçekleri hayalgücü ile zenginleştirerek fantastik bir vurgu ile resimliyor . Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği , Rereasyon Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği‘nde ve Adalar Kent Konseyi‘nde üye olan Ada Ressamı Ayşegül Bayraktar , bir çok karma sergiye katıldı ve pek çok kişisel sergi açtı .

*****

Read Previous

Saküder’in Büyükada Sergisi Açıldı

Read Next

31 Temmuz 2017  GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: