Bahri Genç’in Yeni Sergisi Galeri Selvin Nişantaşı’nda

Bahri Genç’in Yeni Sergisi

Galeri Selvin Nişantaşı’nda

Haber : Kemal Gönüleri

Bahri Genç‘in “Yüz Rezonansları ile Dans” isimli yeni resim sergisi Galeri Selvin Nişantaşı‘nda 23 Şubat‘ta Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Bahri Genç yıllardır boğuşuyor ifade ve yüzlerle. Bir jilet gibi keskin fırça dokunuşları, şeffaf lekelere dönüşüveriyorlar. Üst üste binen ama her biri kendi dilini konuşmaya çalışan boya saçakları sökün ediyor tuvalden.

Bahri Genç, her bir çehreyi ve ifadeyi dilimlere ayırıyor bir cerrah titizliğiyle. Yakından bakılan boya uzağa çekildiğinde tebessüm oluyor ya da endişe… Binbir insan hali hemhal oluyor boş yüzeyde aniden… Gözler kendini silmeye çalışsa da elimizde kalan kocaman yüzler oluyor.

Boyadan bir tin duruyor karşımızda…

Bahri Genç, çağdaş bir portre yorumcusu olarak, insan yüzündeki ifade derinliğini “soyutlamacı” bir tavırla ele alıyor. Metaforlarla saydam anlam katmanları oluşturuyor. Eserleri yakından incelendiğinde soyut bir görünümdeyken, uzaktan bakıldığında farklı bir gerçeklik sunuyor.

Bahri Genç, 1963 yılında Erzurum’da doğdu. 1982 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi. Yüksek lisans eğitimini 1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü Devrim Erbil Atölyesi’nde tamamladı.

1990 yılında kişisel sergilerine başlayan sanatçı, Türkiye konulu resimler yapması için Düsseldorf’a davet edildi. Eserleri, İstanbul Basın Müzesi, İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Balıkesir Devrim Erbil Müzesi gibi Türkiye’nin önemli özel koleksiyonlarında ve Davis Lisboa Mini Contemporary Art Museum’da bulunmaktadır.

Çalışmalarını İstanbul’da bulunan atölyesinde sürdürmektedir.

Bahri Genç‘in “Yüz Rezonanslar ile Dans” isimli resim sergisi 23 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin- Nişantaşı adresinde ziyaret edilebilir.

Galeri Selvin

Adres : Abdi İpekçi Caddesi No:38 D:3 Nişantaşı/İstanbul

Tel: 212.263 74 81

e-mail : selvincg@gmail.com

Web Site : www.galeriselvin.com

Galeri kısıtlamalar dışında Pazar günleri hariç 11:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır.

*****

Read Previous

“Mehmet Uygun: Yeryüzü Zevkleri Bahçesi”

Read Next

Trabenna Antik Kenti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: