Berkiz Berksoy’dan Anlamlı Bir Sergi

Berkiz Berksoy’dan Anlamlı Bir Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

  • Berkiz Berksoy, 2017 Dünya Kadınlar Günü anısına “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi’ni 9 Mart’ta açıyor.
  • Berkiz Berksoy,bu sergi için Sahne ve Kostüm Tasarımcısı Feyza Zeybek ve Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen’le çalıştı.
  • Serginin Onur Konuğu Tarık Günersel “Varlık-Yokluk Molekülü” adlı görsel şiiri ile sergiye , farklı bir boyut katacak.

Akademisyen, yazar, öykücü, küratör Berkiz Berksoy’un 2017 Dünya Kadınlar Günü anısına gerçekleştireceği HAYATTA KAL! MA-MAK 1 fotoğraf projesinin birinci bölümü “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi’ni 9 – 17 Mart 2017 tarihleri arasında DAM sergiliyor.

Ahmet Hamdi Tanpınar‘ın Huzur romanını, hem öykü hem de ‘an-donduran’lı-performans‘ alanında yeniden sanatsal bir estetikle üreten bir projeye imza atan Berkiz Berksoy, Sahne ve Kostüm Tasarımcısı Feyza Zeybek ve Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen’le çalıştı. Serginin Onur Konuğu Tarık GünerselVarlık-Yokluk Molekülü” adlı görsel şiiri ile farklı bir boyut katıyor.

Yapılan yazılı açıklamada ;

“HAYATTA KAL!MA-MAK 1, “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi; Fransız yazar, sanatçı Michel Houellebecq’in Paris’te Palais de Tokyo’da Haziran 2016’da gerçekleştirdiği “Hayatta Kalmak”[Rester Vivant] sergisine bir ‘KARŞI-GÖRÜŞ [contrepoint] olarak sunuluyor.

HAYATTA KAL!MA-MAK 1, “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi, Nuran’a; Türkiye’de ve çağdaş toplumlarda gerektiği yeri alamayan Kadın’a; baskı altında yaşayan, dayak yiyen, cinayetlere kurban giden, sürekli savaşlar dolayısıyla evlat acısı karşısında bırakılan Kadın’a; 20. Yüzyılda Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişmiş ve varoluşunu ülkenin çocuklarına, gençlerine armağan eden Kadın’a adanmıştır.” denildi.

Berkiz Berksoy’un “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi 17 Mart’a kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Önceki

RESSAM ŞÜKRAN SOMAY

Sonraki

9 Mart Perşembe GÜNÜN KONSERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar