Yalıda Uluslararası Caz Günü Kutlanıyor

Yalıda Uluslararası Caz Günü Kutlanıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Uluslarası Caz Günü” Sait Halim Paşa Yalısı’nda Caz Müziğinin Usta İsmi, Ünlü Caz Sanatçısı Kerem Görsev’le Kutlanacak

Birlik ve barış için bir sembol olan caz, her Pazar muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde Sait Halim Paşa Yalısı’nın tarihi atmosferinde “Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” keyfinde müzik ve lezzet severleri buluşturuyor.

UNESCO tarafından ilan edilen “Uluslararası Caz Günü” her yıl 30 Nisan’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  İnsanlar arasında barışı, birliği, beraberliği, iş birliğini ve diyalogu artırıcı bir güç olan caz hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan “Uluslararası Caz Günü”, Sait Halim Paşa Yalısı’nda ünlü caz sanatçısı Kerem Görsev’le kutlanacak.

Bu yıl pazar gününe rastlayan 30 Nisan “Uluslararası Caz Günü”nde Türkiye’nin en beğenilen caz müzisyenlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman ile Sait Halim Paşa Yalısı’nda sahne alacak. 17. albümü Spring Water’ın lansman konserleri arasında yer alacak bu performans ayrıca Kerem Görsev’in piyanoyla tanışmasının 50. yılına denk geliyor.

Siemens Ev Aletleri’nin sponsorluğunda düzenlenen “Kahvaltı ve Caz Keyfi”, 10.30’da Sait Halim Paşa Yalısı’nın ödüllü şefi tarafından hazırlanan lezzetli açık büfe ikramlarla başlayıp 11.15’da caz konseri eşliğinde 13.30’a kadar devam ediyor.  Menüde öne çıkan lezzetler arasında Executive Şef Oktay Özgün’ün mantarlı mini kişi, zencefilli mercimek çorbası, güveçte sıcak tahin helvası yer alıyor. Sağlık tutkunlarını ise ev yapımı şekersiz erik kompostosu ve özel aromalı detoks sular bekliyor.

 

Kahvaltı Saatleri: 10.30 – 13.30

Kerem Görsev Trio eşliğinde pazar kahvaltısına katılım ücreti KDV dahil 175TL.

Rezervasyon için Biletix ve Sait Halim Paşa Yalısı.

Adres: Köybaşı Caddesi No: 83 Yeniköy, İstanbul (0212) 223 05 66

www.saithalimpasa.com

*****

Önceki

‘’DÜNYAMIZ ÇOCUKLARIMIZ ‘’ Sergisi

Sonraki

Yeşim Kurt’tan Balat’ta Çifte Etkinlik

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar