27 Mart 2018 Salı Yoldan Çıkan Oyun

27 Mart 2018 Salı

“Yoldan Çıkan Oyun”

Haber : Kenal Gönüleri

İ S T A N B U L

Yoldan Çıkan Oyun

Yazan: Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields

Çeviren: Mehmet Ergen

Yöneten: Lerzan Pamir

Dekor Tasarım: Behlüldane Tor Kostüm Tasarım: Gül Sağer

Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan Ses Tasarım: Orhan Enes Kuzu

Reji Asistanı: Zari Azimi Yapım Asistanı: Çağla Özavcı

Oyuncular: Sarp Apak, Öner Erkan, Defne Koldaş, Pelin Ermiş, Haki Biçici, Baran Güler, Kubilay Çamlıdağ, Gökçen Gökçebağ

Konusu:

Bu oyunda bir terslik var!

Hayatta her şeyin ters gittiği anlar vardır. “Devamı çorap söküğü gibi geldi” tanımının en bahtsız hali diyebileceğimiz bu durum, biri bitmeden diğerinin başladığı talihsizliklerin her zaman can sıkıcı bir şekilde hayatımızda yer edeceğini kanıtlamaz. Dört bir yanınızın kaosla çevrili oluşu, karnınız ağrıyana kadar güleceğiniz anları da beraberinde getirebilir. Yoldan Çıkan Oyun’da, her şeyin ters gitmesinden dolayı çok memnun olacaksınız.

Lerzan Pamir’in yönettiği, Mehmet Ergen’in ise çevirmenliğini üstlendiği Yoldan Çıkan Oyun’un çok ilginç bir hikayesi var.
İngiltere’nin meşhur mu meşhur West End sahnesinin son dönemlerdeki en başarılı oyunlarından biri olan Yoldan Çıkan Oyun, galasını 2014 yılında West End Duchess Theater’da yaptı. Fakat oyunun geçmişi biraz daha eskiye dayanıyor.

Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro grubunun, 1920’lerde yaşanmış bir cinayet hikayesini sahnelemek istemesiyle başlayan olay örgüsü, oyunun karakterlerinin başına zor gelecek sonsuz terslikleri getiriyor. Bu terslikler, oyunun karakterlerini zorluklarla dolu bir serüvene doğru iterken, Yoldan Çıkan Oyun izleyicileri ise bu birbirinden komik tersliklere kahkahayla karşılık vermek durumunda kalıyorlar.

Bu yıl Laurunce Olivier Ödülleri’nden En İyi Komedi ödülüyle dönen, whatsonstage.com’un 2014 yılında En İyi Yeni Komedi seçtiği Yoldan Çıkan Oyun, Tom Hardy ve J.J. Abrams’ın da aralarında bulunduğu birbirinden ünlü isimleri tiyatro salonuna çekmeyi başardı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Saat:21.00

Adres : Zorlu Center, Beşiktaş

Bilet Fiyatları : Tam -70.00 TL Öğrenci – 50.00 TL

Not : Bu oyun, 8 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur.

*****

Önceki

Prof Osman Ürper Fotografmetre’de

Sonraki

MSGSÜ’de yarışma ödülleri dağıtıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar