Prof Osman Ürper Fotografmetre’de

Prof.Dr. Osman Ürper Fotografmetre’de

Haber : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

Fotografmetre’den Fotograf Gösterisi ve Söyleşi

Prof.Dr. Osman Ürper “Fotografla Dans” ve Söyleşi

Prof. Dr. Osman Ürper, “Fotoğraflarla Dans” gösteri ve söyleşisi ile Fotografmetre‘nin konuğu oluyor.

Dans, insan bedeninin ve ruhunun sonsuz döngüsüyle binlerce yıldır hayatımıza anlam katmaya devam ediyor, fotoğraf da bu döngüyü ölümsüzleştirmeye…

Dans fotoğrafçılığı dünyada ayrı bir alan olarak varlığını ve gelişimini sürdürüyor.

Teknolojinin sunduğu olanaklar fotoğrafçılara bu alanda da yeni ufuklar açıyor.

Yirmi yılı aşkın bir süredir dans fotoğrafları çeken Prof. Dr. Osman Ürper bu alandaki bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

BMKM-Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi-Saat:19.30-21.00

Adres:Caferağa mahallesi Moda caddesi Nailbey sokak, Kadıköy 

Prof. Dr. OSMAN ÜRPER Kimdir?

1971 yılında Kırkağaç’ta doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık ve Tanıtım Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Fotoğrafa 1992 yılında başlayan Ürper, “Arkayüz”, “Nefis&Nefs”, “Dansa Dair”, “Anadolu’nun Renkleri”, “301” ve “YüzYüze” isimli sergileri pek çok şehirde festival, kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında sergilenmiştir. Birçok karma sergiye eserleriyle katılmıştır. “Dijital Teknoloji Çağında Reklam Fotoğrafçılığı” isimli kitabı yayımlanmıştır. Fotoğraf üzerine düzenlenen seminer, panel, söyleşi gibi etkinliklere konuşmacı olarak katılmış, atölye çalışmaları gerçekleştirmiş, yarışmalarda jüri üyesi olarak görev yapmıştır.

Türkiye’nin ilk internet yayınlarından biri olan “fotografya.net” dergisinin editörlüğünü yürütmüştür. Teknoloji televizyonu için dijital fotoğrafla ilgili “Aydınlık Oda” isimli televizyon programını hazırlamıştır. İstanbul Fotoğraf Müzesinde bulunan fotoğraf tarih şeridini hazırlamıştır. Türkiye’nin fotoğraf tarihi ve fotoğraf yayınları üzerine araştırmaları bulunmaktadır.

Fotoğraf Sanatı Kurumu üyesidir. Aynı kurumda 1995-1997 yılları arasında yönetim kurulunda görev almıştır. Fotoğraf Sanatı Kurumu tarafından düzenlenen 3. ve 4. Ankara Fotoğraf Günlerinin düzenleme komitelerinde görev almıştır. İFSAK tarafından düzenlenen 1. Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali’nin düzenleme komitesinde yer almıştır. 15. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali’nin başkanlığını yapmıştır.

*****

Önceki

27 Mart 2018 Salı Günün Sergileri

Sonraki

27 Mart 2018 Salı Yoldan Çıkan Oyun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar