İDSO&Anatolian Sopranos ile Yeniyıla merhaba

Anatolian Sopranos

İDSO&Anatolian Sopranos ile Yeniyıla merhaba

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO (İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası) Anatolian Sopranos ile Yeni Yıla girerken izleyicilerine unutulmaz bir akşam yaşatacak.

İDSO Yeni Yıl Konseri 29 Aralık Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Konserle birlikte izleyiciler, Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş Anatolian Sopranos grubunun profesyonel sanatçılarıyla unutulmaz bir akşam yaşayacak.

Şef Antonio Pirolli

Saat 20.00’de başlayacak konseri Orkestra Şefi Antonio Pirolli yönetecek. Konserde solist olarak “Anatolian Sopranos” grubu sanatçılarından Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş yer alacak. Programda Seçkin Aryalar ve Türküler sanatseverlerle buluşacak.

Anatolian Sopranos

Anatolian Sopranos Hakkında:

Anatolian Sopranos, Opera sanatının ve çok sesliliğin daha geniş kitlelere ulaşması amacı ile kurulmuş bir topluluktur. Her biri farklı renklerden oluşan bu üç güzel sesin sahipleri Türkiye ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş sanatçılardır. Grubun konserlerinde sanatseverler Türk ile Dünya repertuarının en popüler ve en önemli eserlerini dinleme şansını yakalayacaklardır. En önemli amaçları  çocuklar, gençler, geniş halk kitlelerine çok sesli müziği sevdirmek; onları opera sanatının zengin ve eşsiz repertuarı ile tanıştırmaktır.3 sopranonun sanatseverlerle ilk buluşması Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde yapılan Gala Konser ile olmuştur. Türkiye’nin birçok şehrinde, beldelerinde, üniversitelerinde, festivallerde ve yardım derneklerinde konserler vermiş olup birçok televizyon programında da konuk olmuşlardır. Repertuarlarını sürekli yenileyerek ve seyircisinden aldığı büyük destek ile konserlerine devam etmektedir.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş “Anatolian Sopranos” grubu ile gerçekleştireceğimiz konserimizi dinlemek için İstanbullu müzik ve sanatseverleri Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki Yeni Yıl öncesindeki bu konserimizde görmek istiyoruz.” diyor.

Program:

  • ANATOLIAN SOPRANOS” ile Seçkin Aryalar ve Türküler

*****

Read Previous

29 Aralık 2017 Cuma Günün Sergileri

Read Next

Nazan Akpınar’dan Akyol’da İmza Günü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: