Nazan Akpınar’dan Akyol’da İmza Günü

Nazan Akpınar’dan Akyol’da İmza Günü

Haber ve Fotograflar: Kemal Gönüleri

  • Nazan Akpınar  “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” İsimli kitabından elde edilen satış gelirinin tümünü Adalar Kültür Derneğine bağışladı.

Ressam Nazan AkpınarAnıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” İsimli kitabının İmza Gününde Ressam Ayla Akyol‘un sahibi bulunduğu Akyol Sanat Merkezi‘nde saat 16.00’de düzenlenen bir kokteyl ile okuyucuları ile buluştu.

Adalar Kültür Derneği Yayınları‘ndan yayınlanan Ressam Nazan Akpınar‘ın “Anıların izinde Büyükada’ ya Yolculuk” isimli kitabının Genel Yayın Direktörlüğünü Özer Kangür, Editörlüğünü Talin Etyemez yaparken Kapak ve İç Tasarımını ise MimEmin tarafından yapıldı. Karakaya Ofset’te basılan 117 sayfa olan kitapta belgesel niteliğinde fotograflarda yer aldı.

İmza günü için düzenlenen kokteyle Ressam Nazan Akpınar‘ı başta oğlu Altan Akpınar ve Değerli Gelini Sibel Akpınar , torunları olmak üzere , yakın akrabaları , Adalar Kültür Derneği Başkanı Özer Kangür , Ressam arkadaşları , davetliler ve Medya temsilcileri yalnız bırakmadılar.

Akyol Sanat Merkezi sahibi Ayla Akyol‘un kadim dostu Nazan Akpınar için , bir imza günü düzenlemekten duyduğu mutluluğu anlatan açılış konuşmasının ardından ; Ressam Nazan Akpınar “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” İsimli kitabının İmza Gününde misafirlere kitabı yazma öyküsünü anlatırken misafirler dikkatle dinlediler , davetlilere dağıtılan ve elden ele gezen o yıllara ait fotografları meraklı gözlerle incelediler.

“Anıların izinde Büyükada’ ya Yolculuk” isimli kitabın arka kapağında ise ;

“Yazar kitabında; doğumundan bugüne yaşantısının uzun bir dönemini geçirdiği ve yıllar içerisindeki değişim sürecine tanıklık ettiği Büyükada ile ilgili çocukluk ve gençlik anılarını paylaşıyor. Ada’nın en güzel yılları, insanları, bakir toprağı ve doğanın en bozulmamış halini tarihin akışı içinde, çocukluk ve gençlik yıllarından itibaren belleğine kaydetmiş olan yazar, bir dönemin Büyükada’sını anılarımızı zenginleştirecek fotoğraflar eşliğinde anlatıyor.

Akpınar‘ın halen yaşamakta olduğu Nizam Evler Sonu Mahallesi’nin 50’li yıllar ile 70’li yıllar arasındaki döneminin hikayesi ve sakinleri üzerine kurguladığı kitap “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” keyifle okunacak bir belge niteliği taşıyor.” ibaresi yer alıyor.

Davetliler , “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” İsimli kitabını imzalatmak için adeta sıraya girdiler. Nerdeyse tüm davetlilerin kitaptan en az birer tane aldıkları gözlenirken , elde edilen satış geliri  Nazan Akpınar tarafından Adalar Kültür Derneğine bağışlandı.

*****

Facebook’ta yer alan diğer Fotograflar için TIKLAYINIZ

*****

*****

Read Previous

İDSO&Anatolian Sopranos ile Yeniyıla merhaba

Read Next

Apollon’da “Yeni yıla merhaba”

One Comment

  • Öncelikle Nazan Akpınar’ı böyle değerli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Kitap “Anıların izinde Büyükada” satıştan elde edilen gelirin tamamı Adalar Kültür Derneğine bağışlandı. Kitabın tanıtımı ve satışı amacıyla galerisinde özel bir gün düzenleyerek sanatçıları, sanat severleri bir araya toplayan Ayla Akyol Hanıma da Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yılbaşı nedeniyle satışa sunulan resimleri hem çok güzel hem de çok ucuz buldum. Tüm sanatçıların Yeni Yılını kutluyorum. Kemal Genüleri’ne bana sayfasında bunları yazma fırsatı verdiği ve Çektiği fotoğraflar için özellikle teşekkür ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: