İDSO YENİ SEZONU AYA İRİNİ’DE AÇIYOR

İDSO YENİ SEZONU

AYA İRİNİ’DE AÇIYOR

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2019 – 2020 Sezonunu AYA İRİNİ’de açıyor
  • İDSO Denizbank Konserleri’nin Yeni Sezon Açılış Konseri 04 Ekim 2019 Cuma Akşamı Saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde…

İDSO DenizBank Konserleri 2019–2020 sezonunun açılış konseri, 04 Ekim 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Bu klasik müzik akşamında İDSO, dinleyicilere bir müzik ziyafeti sunacak.

Orkestra Şefi Alexander Rahbari_

Maestro …Duayen Rahbari !

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2019 – 2020 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni Berlin Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere 120’den fazla Avrupa orkestrası ile çalışmış dünyaca ünlü besteci ve orkestra şefi Alexander Rahbari yönetecek.

solist Marie Pierre Langlamet

İDSO, ayrıca solist Marie Pierre Langlamet ( Arp ) ve solist Bülent Evcil’e ( Flüt ) eşlik edecek.

04 Ekim 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’ndeki konserde; Giuseppe Verdi’nin “ Louisa Miller Uvertürü”, Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Flüt ve Arp için Konçerto ( Sevin Berk ve Mükerrem Berk’in Anısına ) ve Hector Berlioz’un “ Fantastik Senfoni” eserleri dinleyicilerle buluşacak.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş: “Sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde, kültür sanata yönelik desteği Türkiye’ye yatırım ile eş değer görüyor; 16 yıldır İDSO konserlerinin ana destekçisi konumunda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İDSO DenizBank Konserleri’nin İstanbul ve ülkemiz için önemli zenginlikler sunduğuna inanıyoruz. Konser performanslarının bu yıl da hak ettiği yüksek ilgiyi görmesi; sanatseverlerin sezon boyunca bu benzersiz sanat şöleninin keyfini doyasıya yaşaması en büyük arzumuz” dedi.

solist Bülent Evcil

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “2019– 2020 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri 04 Ekim 2019 Cuma akşamı Aya İrini Müzesi’ndeki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz ” diyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

PROGRAM :

  • Giuseppe Verdi  “ Louisa Miller Uvertürü”,
  • Wolfgang Amadeus Mozart  “ Flüt ve Arp için Konçerto ( Sevin Berk ve Mükerrem Berk’in Anısına )
  • Hector Berlioz  “ Fantastik Senfoni”

*****

Read Previous

Kadir Ablak Resim Sergisi “Kritik Eşik” açılıyor

Read Next

4 E K İ M 2019 C U M A Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: