İDSO bugün Haliç Kongre Merkezi’nde

İDSO bugün Haliç Kongre Merkezi’nde

Haber : Kemal Gönüleri

  • Uluslararası Orkestra şefimiz Ender Sakpınar, avrupa turnesinden sonra ödüllü genç Çellistimiz Yusuf Çelik’in solist olduğu İDSO konserini yönetmek üzere İstanbul’da..

Uluslararası Orkestra şefimiz Ender Sakpınar, bir süredir Polonya’da Avrupa’nın saygın orkestralarından Silesian Filarmoni Orkestra ve Korosu, Çek Cumhuriyetinde Kuzey Çek Filarmoni Orkestrası, Fransa’da Timisora Filarmoni ve İtalya’da Milano/Brescia-Bergamo Festival orkestralarının davetli şefi olarak yönettiği konserlerden sonra 8 aralık Cuma akşamı saat 20:00‘de Haliç Kongre Merkezi’nde orkestrasının başında Mozart’ın “Don Juan uvertürü”, Elgar’ın “Mi Minör Viyolonsel Konçertosu” ve Beethoven’in en çok sevilen senfonilerinden “7 numaralı senfonisini “ yönetmek üzere İstanbul’a geldi.

Orkestra Şefi Ender Sakpınar

İstanbul Filarmoni Derneği ile İDSO işbirliğinde düzenlenen Faruk Erengül Yaylı Sazlar dalı müzik yarışması birincisi Yusuf Çelik’in solist olarak yer aldığı konser müzik çevrelerince heyecanla bekleniyor.

Çellist Yusuf Çelik

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ İDSO olarak önemli bir yarışmada birinci olan genç çellist Yusuf Çelik’e eşlik etmekten mutluluk duyacağız. Gençler geleceğimizdir. Ayrıca değerli şefimiz uluslararası isim Ender Sakpınar’ın yöneteceği bu anlamlı konserimize İstanbulluları bekliyoruz” diyor.

PROGRAM

  • Wolfgang Amadeus Mozart “Don Juan Uvertürü”
  • Edward Elgar “Mi Minör Çello Konçertosu, Op. 85”
  • Ludwig Van Beethoven “ Senfoni No. 7”

*****

Önceki

Hayırlı Bir Sergi “Karma Şık”

Sonraki

9 Aralık Cumartesi Günün Konferansı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar