İDSO 75. Yılında 2020-2021 Sezonunu Açıyor

İDSO 75. Yılında 

2020-2021 Sezonunu Açıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri 2020–2021 sezonunun açılış konseri, 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’da Cemal Reşit Rey (CRR ) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.
  • İDSO’nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunacağı konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte ediliyor. Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacak.
Besteci ve Orkestra Şefi Ender Sakpınar

Maestro Ender Sakpınar

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2020 – 2021 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni ünlü besteci ve orkestra şefi Ender Sakpınar yönetecek. Konserde İDSO, solist Gautier Capuçon’a ( Viyolonsel ) eşlik edecek.

Solist Gautier Capuçon – Viyolonsel

02 Ekim 2019 Cuma akşamı saat 21.00’de CRR’de gerçekleşecek konserde; Joseph Haydn’ın “C Majör Viyolonsel Konçertosu” ve Gustav Holst’un ” St Paul’s Suite“ eserleri dinleyicilerle buluşacak.

İDSO 75. Yılı Kutluyor.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, besteci Cemal Reşit Rey‘in yönetiminde 1945 yılında kurulan İDSO’nun en uzun soluklu kurumsal destekçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek şunları söyledi; “İçinden geçtiğimiz salgın döneminde kültür ve sanatın ilham veren, birleştirici gücüne ihtiyaç artıyor. Kurulduğu günden itibaren sanatın ve sanatçının yanında yer almayı sorumluluğu bilmiş bir kurum olarak biz de, salgında Türkiye’deki kültürel hayatın sürdürülebilirliği konusuna büyük önem atfediyoruz. Zira, umudun yeniden yeşermesinde ve hayaller kurup gerçekleştirmek için peşinden giderek toplumsal ilerleme kaydetmekte kültür ve sanat aracılığı ile kurulan köprüler büyük önem taşıyor. İstanbul’un sanat yaşamında müstesna yere sahip olan, 75 yıllık Cumhuriyet kurumu İDSO’nun güçlenmesine destek olmak, bu anlamda bizim için çok kıymetli. Müziğin iyileştirici gücünün İDSO aracılığıyla daha çok insanımıza ulaşacağına inancım tam. Sağlıklı, başarılı bir sezon diliyorum”.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası – İDSO

İDSO Müdürü Bülent Evcil; “2020-– 2021 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri 02 Ekim 2020 Cuma akşamı Cemal Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu’ndaki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Dünya genelinde pandemi döneminde insanlar olarak gelinen bu noktada “MÜZİK İYİLEŞTİRİR” diyoruz.

Bu inançla yeni dönemde tüm kurallara uymak şartıyla İDSO konserlerinde tekrar sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizleri İDSO konserlerine bekliyoruz .Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz.” diyor.

PROGRAM :

2 Ekim 2020 Cuma – Cemal Reşit Rey Konser Salonu ( CRR ) – Saat 21.00

  • Joseph Haydn’ın “C Majör Viyolonsel Konçertosu”
  • Gustav Holst’un ” St Paul’s Suite“

*****

Önceki

24 Eylül 2020 Perşembe Günün Sergileri

Sonraki

Altınoran’da, Yeni Sanat Sezonu Başladı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar